گردش چرخ زندگی با فروش تخم مرغ محلی در روستای ایدنک

به گزارش سایت خبری لنده- سلمه کریمی ساکن روستای ایدنک از آنجا که محیط روستا را فضای مناسب برای راه اندازی یک طرح پرورش مرغ بومی میبیند با راه اندازی پرورش مرغ تخم گذار بومی برای خانواده خود اشتغال ایجاد کرده است.

خانم کریمی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت؛ تقاضای اجرا طرح پرورش مرغ بومی محلی را از صندوق توان افزایی روستایمان کردم که با موافقت هیات مدیره این صندوق تسهیلات به من داده شد و با اجرای این طرح توانستم برای خود به صورت مستقیم و چند نفر دیگر غیره مستقیم اشتغال ایجاد کنم.

این بانوی کار آفرین می گوید؛ در طرح پرورش مرغ بومی محلی علاوه بر این که اشتغال زایی هزینه های مالی و مصرف خانواده خود را تأمین کردم باعث شدم چند نفر از دیگر زنان روستای ما این نوع فعالیت را آغاز نمایند و در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود چندین طرح دیگر در ایدنک راه اندازی شود.

خانم کریمی نقش صندوق توان افزایی روستا را در راه اندازی طرح خود تاثیر گذار دانست.

او از اعضای صندوق توان افزایی روستای ایدنک است که بعد از چندین ماه عضویت از امتیاز خود برای راه اندازی این کارگاه کوچک پرورش مرغ استفاده می کند و امروز که می بیند فروش خوبی دارد درصدد است با خرید بیشتر مرغ تولید تخم مرغ های خود را افزایش دهد.

این بانوی کارافرین می گوید؛ خانواده ها خصوصا ما روستاییان باید به این نکته توجه کنیم، کسب و کارهای کوچک خانگی زود بازده هستند و برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک خانگی این زنان هستند که می توانند به کمک خانواده های خود بیایند و در کنار دیگر اعضای خانواده در این شرایط سخت اقتصادی برای ساختن یک زندگی ایده آل نقش آفرینی کنند.

خانم کریمی که امروز یک کار افرین در حوزه کسب و کارهای کوچک خانگی است، یکی از راه های مهم برای اشتغالزایی را رو آوردن خانوادها به چنین کسب و کارهای می داند و توصیه میکند زنان در روستاهای لنده از فرصت پیش آمده حضور بنیاد علوی و صندوق های توان افزایی که در زمینه راه اندازی مشاغل کوچک از مردم حمایت میکنند استفاده کنند.

خانم کریمی اگر چه مدت زیادی نیست به جمع تولید کنندگان تخم مرغ محلی در شهرستان پیوسته است ولی روزانه سفارشات زیادی دارد و این استقبال و حمایت مردم لنده باعث شده است او به فکر تولید بیشتر باشد.