رئیس آموزش وپرورش لنده؛

کمک یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی بنیاد مستضعفان به مدارس لنده+تصاویر

از جمله اقداماتی که به منظور بالا بردن کیفیت آموزش در لنده در دستور کار بنیاد علوی به عنوان |مجری طرح آبادانی و پیشرفت این شهرستان| قرار گرفت موضوع تجهیز و نوسازی مدارس این منطقه محروم بود که بخش قابل توجهی از مدارس شهرستان تغییرات اساسی کرده است و اقدامات ماندگاری انجام گرفته است. موضوعی که در راستای آن رییس آموزش و پرورش از کمک یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی بنیاد مستضعفان به مدارس این شهرستان خبر داد.


به گزارش سایت خبری لنده علی جاویدان رئیس آموزش وپرورش لنده اظهار داشت؛ بنیاد در قالب طرح آبادانی و پیشرفت این شهرستان با تعاملات خوب در محورهای مختلف عمرانی و فرهنگی و آموزشی به مدارس این شهرستان کمک های ماندگاری کرد.

دکتر جاویدان گفت؛ بنیاد مستضعفان در طرح تجهیز، مرمت و بهسازی مدارس لنده، ۵۵ مدرسه در مناطق شهری و روستایی اقداماتی از جمله رنگ آمیزی، گچکاری، ایزوگام، برقکشی، دیوار کشی، احداث و نوسازی سرویس های بهداشتی داشته است تا دانش آموزان این منطقه محروم دیگر شاهد نازیبایی های بجای مانده از سالها در نمایی ظاهری مدارس خود نباشند و در محیط های آموزشی زیبا با امکانات و تجهیزات سمعی و بصری به روز تحصیل کنند.

وی اضافه کرد: در کنار اقدامات عمرانی توسط بنیاد مستضعفان، مدارس ما به امکانات و تجهیزات سمعی و بصری از قبیل دستگاه های کپی، رایانه، پروژکتور مجهز و دو کارگاه مرکزی کامپیوتر در دو تا از مدارس بزرگ شهر دایر گردید تا دانش آموزان و معلمان ما در این حوزه کمبودی را احساس ننمایند.

جاویدان به احداث مدارس جدید نیز اشاره و اظهار داشت؛ بنیاد در شهرستان لنده احداث ۶۵ کلاس درس را در دستور کار قرار داده است که این روزها شاهد عملیات اجرایی ۱۰ کلاس درس هستیم.

ایشان همچنین از جمله خدمات دیگر عمرانی در مدارس از سوی بنیاد را تکمیل مدارس نیمه کاره عنوان و خاطر نشان کرد؛ مدارسی در سطح شهرستان و روستاها سالها به دلیل کمبود اعتبارات مالی نیمه کاره رها شده بودند که با حمایت بنیاد عملیات تکمیل مدارس نیمه کاره نیز شروع شد که امیدواریم ظرف یکی دوماه آینده این مدارس که در مناطق شهرک فجر و روستای دم تنگ هستند و آموزش وپرورش نیاز مبرم به تکمیل آنان دارد به بهره برداری برسند.

رئیس آموزش وپرورش لنده به حمایت های فرهنگی بنیاد از دانش آموزان اشاره و یادآور شد؛ طرح تجلیل از برترین های علمی با هدف ارتقای سطح آموزش، حمایت از دانش آموزان روستایی با تامین پوشاک والبسه و اجرای طرح توزیع شیر در مدارس در راستای ارتقای سلامت دانش آموزان این منطقه محروم از سوی بنیاد قابل تقدیر است.

علی جاویدان در پایان گفت؛ اقدامات بنیاد مستضعفان در این شهرستان با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی انجام شد که به نمایندگی از جامعه فرهنگی، دانش آموزان و اولیای آنان از اقدامات خیر خواهانه این نهاد در این منطقه محروم تقدیر و تشکر میکنم.