موفقیت با حمایت بنیاد علوی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی؛

کسب کار خانگی خانم جوکار در لنده با کمترین سرمایه+تصاویر

با شروع بکار طرح آبادانی و پیشرفت لنده طی یک سال گذشته مشاغل خانگی در میان مردم مناطق این شهرستان به خصوص دختران و زنان رونق گرفته است به طوری که در بسیاری از روستاهای لنده، حتی از روستاهای دور دست محصولات مختلفی در بازار عرضه میشوند و حالا مشتریان و طرفداران مخصوص به خودشان را پیدا کرده اند.


« مریم جوکار» بانوی لنده ای با پخت کیک و شیرینی های خانگی یک کسب و کار کوچک راه انداخته است و امروز با حمایت بنیاد علوی و استفاده از ظرفیت تبلیغاتی فضای مجازی شرینی های این بانوی خوش سلیقه از شهرک سرآسیاب لنده به یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد ارسال میشود.

سایت خبری لنده-با شروع بکار طرح آبادانی و پیشرفت لنده طی یک سال گذشته مشاغل خانگی در میان مردم مناطق این شهرستان به خصوص دختران و زنان رونق گرفته است به طوری که در بسیاری از روستاهای لنده، حتی از روستاهای دور دست محصولات مختلفی در بازار عرضه میشوند و حالا مشتریان و طرفداران مخصوص به خودشان را پیدا کرده اند.مشاغلی چون تولیدات صنایع چرمی، کارگاه های پرورش قارچ و جوجه و مرغ محلی، قالی و فرش دستباف،کشت گیاهان دارویی، پرورش مرغ تخم گذار و خیاطی که باعث شدند بانوان این منطقه وارد عرصه کار و تلاش شوند.

کیک و شیرینی خانگی هم از جمله محصولات دست ساز و خوشمزه ای است که در این سالها خیلی از خانواده های ترجیح می دهند به جای رفتن به قنادی فروشی ها با پرداخت حتی کمی هزینه بیشتر محصول خانگی و باکیفیت تری برای لحظات شاد و شیرینشان خریداری کنند.

مریم جوکار یکی از همان خانم های خوش سلیقه ای است که از ظرفیت صندوق های توان افزایی بنیاد علوی در منطقه خود استفاده و با عضویت در این صندوق ها این روزها شاهد هستیم انواع شیرینی پخت میکند و برای خود کسب کاری راه اندازی کرده است .

خانم جوکار با اندک هزینه و با استفاده از ظرفیت عالی تبلیغات در فضای مجازی کیک و شیرینی های خانگی اش را برای فروش تبلیغ  می کند.

شرینی های خانم جوکار با اندک هزینه تبلیغاتی امروز از شهرک سرآسیاب لنده در یاسوج مرکز استان و سایر شهرستان ها بفروش می رسند تا این پیام را به سایر جوانان خصوصا بانوان لنده ای برساند که میشود با یک کسب وکار خانگی در یک منطقه محروم درآمد داشت و حتی با رونق آن برای چندین نفر شغل ایجاد کرد.

خلاقیت و پیشرفت کاری که باعث میشود این روزها خانم جوکار درصدد توسعه کسب کار خود برآید و در این راستا پیگیر شود تا تسهیلات بیشتری از بیناد علوی بگیرد و ضمن پخت شیرینی های متنوع تر زمینه اشتغال چند بانوی دیگر در کنار خود را فراهم کند.

گفتنی است در طرح آبادانی و پیشرفت لنده کسب و کارهای کوچکی که قابلیت توسعه داشته باشند از سوی بنیاد علوی مورد حمایت قرار میگرند تا این کسب کارها در یک فضای مناسب تر رونق بگیرند و باعث اشتغالزایی بیشتری شوند.