توسط نهاد آبادانی و پیشرفت لنده؛

کارگاه توانمند سازی زوجین در لنده برگزار شد+تصاویر

کارگاه آموزشی توانمند سازی زوجین به همت واحد فرهنگی نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی در شهرستان لنده با حضور مسئولان و استقبال خوب زوجین با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلای این شهر برگزار شد .

 

سایت خبری لنده

حجت الاسلام خسرونژاد در ابتدای این کارگاه با اشاره به نقش بنیاد علوی در توسعه همجانبه شهرستان لنده گفت؛  بنیاد تا کنون در سطح شهرستان لنده در زمینه های مختلف اقدمات ارزشمندی انجام داده است که در رویکرد جدید این بنیاد توجه به برنامه های فرهنگی نیز در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: توجه به امر ازدواج در بین جوانان و فراهم کردن زمینه های لازم برای تحقق امر ازدواج یکی از مهمترین سیاست های است که به منظور تحکیم بنیان خانواده ها باید مورد تاکید قرار گیرد.

مسئول واحد فرهنگی نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی در شهرستان لنده تصریح کرد: برگزاری کارگاه های آموزش قبل از ازدواج و توجه ویژه به آموزش مهارت آموزی و سبک زندگی ایرانی اسلامی از مهمترین برنامه های است که با استفاده از ظرفیت اساتید برتر و ممتاز دانشگاه و حوزه در دستور کار است.

در ادامه حجت الاسلام محمودی امام جمعه شهرستان لنده در این کارگاه آموزشی با اشاره به اهمیت توجه به جوانان و جوان گرایی اظهار داشت؛ امروز جوانان موتور محرک جامعه هستند که باید از ظرفیت آنان در حوزه های مختلف استفاده کرد.

وی افزود؛ ازدواج در ابتدای دوره جوانی فرصتی برای عمل به تکلیف دینی است.

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل تصریح کرد؛ حمایت از زوج های جوان در حوزه کمک های مالی و تامین جهیزیه می تواند کمک کار آغاز یک زندگی خوب باشد.

وی گفت؛ نقاط کلیدی و طلایی زندگی را باید برای بهتر زندگی کردن با بهره گیری از این ظرفیت ها در تداوم زندگی خویش به کار ببندیم.

امام جمعه شهرستان لنده خاطرنشان کرد؛ توصیه ای به جوانان داریم که بحث آوردن دین به بطن زندگی است که باید از تلفیق دین و زندگی نهایت بهره لازم را ببریم.

وی تاکید کرد: در بحث دیانت باید زوجین کمک کار همدیگر باشند و در مسیر زندگی همدیگر را باید یاری کنند.

در ادامه نیز سید خدادوست موسوی با اشاره به برگزاری کارگاه های مختلف برای زوجین گفت: بنیاد علوی در همه عرصه ها در شهرستان لنده ورود پیدا کرده است و کارهای عام المنفعه زیادی در این شهرستان با حمایت این نهاد آغاز شده است.

وی تاکید افزود؛ ازدواج طلایی ترین دوران برای آغاز یک زندگی مشترک است که باعث رشد و تعالی شخصیت انسان و هویت گرایی می شود.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد؛ اگر چه در ابتدای زندگی چالش های وجود دارد اما نباید اجازه داد این چنین مشکلاتی تداوم داشته باشد و باید کمک شود مساعلی همانند اشتغال و مشکلات مالی باعث تاخیر در ازدواج در جامعه نشود.

وی در ادامه افزود؛ توجه به اعتماد به نفس در زندگی و اتکا به خداوند بزرگ در ابتدای زندگی باعث خواهد شد در کنار گذشت در زندگی مشکلات کم کم رفع شود.

موسوی گفت؛ بحث آموزش یکی از مهمترین مسائلی است که در ابتدای زندگی مشترک حتما باید مورد تاکید قرار گیرد چرا که آموزش در روزهای ابتدایی زندگی می تواند گره های زیادی از زندگی باز کند.

وی تاکید کرد؛ اگر قرار است زندگی بادوام داشته باشیم باید در زندگی گذشت داشته باشیم تا بتوانیم در کنار هم با مثبت اندیشی به یک زندگی موفق برسیم.

در ادامه حجت الاسلام لطیفی از اساتید دانشگاه و حوزه با اشاره به ضرورت ازدواج در سن جوانی گفت : جوانی شاید بهترین دورانی است که تکرار آن هرگز غیر قابل جبران است.

وی افزود؛ توجه به جلسات مشاوره در روزهای ابتدایی زندگی از عمده چالش های اساسی در زندگی است که  برخی زوجین بدون توجه به ظرفیت های موجود و شناخت کافی از همدیگر در آغاز زندگی با برخی مشکلات مواجه می شوند.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد؛ نوع نگاه زوجین به زندگی باهمدیگر متفاوت است و باید این نگاه به سمت نگاهی مشترک ختم شود.

وی گفت؛ زندگی مشترک باید به گونه ای مدیریت شود که قدرت پذیریش نظرات مخالف و موافق را در ادامه زندگی داشته باشیم.