مدیر شبکه بهداشت ودرمان لنده؛

پنجمین مرحله توزیع بسته های غذایی بنیاد علوی به ۳۴۵ نفر از زنان باردار و شیرده

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده از اجرای پنجمین مرحله توزیع بسته های غذایی حمایتی به ۳۴۵ نفر از زنان باردار و شیرده واجد شرایط و نیازمند در این شهرستان خبر داد.

سایت خبری لندهامراله خانی با بیان اینکه این طرح از سوی بنیاد علوی طراحی شده است عنوان داشت؛ هدف از اجرای  این طرح ارتقای  سطح سلامت تغذیه‌ای مادران است که در شهرستان لنده شاهد پنجمین مرحله توزیع هستیم.

وی افزود؛ مادران نیازمند مشمول این طرح از طریق پایگاه های سلامت شهری و خانه‌های بهداشت روستایی پس از غربالگری، شناسایی و برای دریافت سبد غذایی به شبکه بهداشت و درمان این شهرستان معرفی می‌شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان لنده تصریح کرد: این سبد غذایی حاوی ۱۴ قلم مواد غذایی(برنج، مرغ، ماکارونی، لوبیا چیتی، عدس، نخود، سویا، پنیر، خرما، روغن مایع، بلغور و لپه) بوده که بین زنان محروم باردار از ماه چهارم حاملگی تا ماه ششم پس از زایمان توزیع می‌شود.

امراله خانی گفت؛ این اقلام غذایی با هدف پیشگیری از اختلال وزن مادر در دوران بارداری و تولد نوزاد نارس و همچنین افزایش کیفیت شیر مادر در دوران شیردهی به منظور پیشگیری از سوء تغذیه کودک بین مادران باردار واجد شرایط توزیع می‌شود.