واگذاری اسناد مالکیت به روستاییان لنده

روستای بنه بلوط- سایت خبری لنده- اسناد مالکیت ۱۰۳ فقره واحد مسکونی روستاهای شهرستان لنده با حضور مهندس سعیدی کیا، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و دکتر احمدی استاندار کهگیلویه وبویر احمد و مهندس عدل هاشمی نماینده مردم شهرستان به مردم واگذار شد.

در حاشیه مراسم واگذاری اسناد مالکیت که ظهر امروز در مسجد روستای بنه بلوط از توابع شهرستان لنده برگزار شد، مدیر ملی طرح آبادانی و پیشرفت لنده به خبرنگار این پایگاه خبری گفت؛ صدور سندهای روستایی ثبت شده با ۵۰% تخفیف صورت گرفت و امروز به صورت نمادین شاهد واگذاری ۱۰ فقره از سندهای ثبت شده بودیم.

وی افزود: این اولین مرحله از واگذاری اسناد مالکیت در این شهرستان است که از مجموع هزار پرونده تشکیل شده در حال حاضر ۱۰۳ سند روستایی به مردم مناطق روستایی شهرستان واگذار شده است.

وی خاطر نشان کرد؛ قرار است در این طرح ۵۵۰۰ سند روستایی و شهری با مشارکت بنیاد مسکن استان و اداره ثبت اسناد و املاک در ۳ سال تعیین تکلیف گردد.
گفتنی است طی تفاهم انجام شده با بنیاد مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه صدور سند ۵۰٪ تخفیف و در حوزه قیمت زمینهای مربوط به بنیاد مسکن ۹۰٪ تخفیف به متقاضیان داده خواهد شد.
این اقدام در راستای کاهش نزاع‌های جمعی، ایجاد ارزش افزوده بر روی املاک و همچنین تسهیل در اخذ تسهیلات مسکن و اشتغالزایی صورت میگیرد و برآورد اجرای آن از سوی بنیاد علوی بالغ بر یک میلیارد تومان بیش بینی شده است‌.