مدیر کل ورزش وجوانان کهگیلویه وبویر احمد؛

همکاری بنیاد علوی در توسعه ورزش شهرستان لنده+تصاویر

شهرستان لنده پس از قلعه گنج کرمان پایلوت توسعه همه جانبه قرار گرفته است و در این راستا تجربیات قلعه گنج، مسئولین بنیاد را در جهت محرومیت زدایی در دیگر مناطق از جمله شهرستان لنده همراهی می کند.


طی یک سال گذشته توسعه شهرستان لنده با جدیت در حوزه های مختلف در دستور کار بنیاد علوی قرار گرفت و امروز شاهد هستیم که این شهرستان در سر فصل های بهداشت و سلامت، آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی، اشتغالزایی، زیر ساختهای عمرانی، فعالیت های حمایتی و فرهنگی-اجتماعی دستخوش تغییر شده است.

یکی از حوزه های مورد حمایت بنیاد مستضعفان-علوی در لنده حوزه ورزش است، خبرهای حمایتی از این بخش سال گذشته توسط مسئولین بنیاد علوی داده شده بود که مهمترین آن خبر احداث ۶ پروژه زمین چمن مصنوعی در روستاها بود. خبری که نشان می داد بنياد نه در شعار و بلکه در عمل تصمیم به زدودن محرومیت از سیمای لنده را دارد و امروز چند ماه گذشته از آن وعده ها کافیست به روستاهای اطراف شهر لنده سفر کنیم تا آثار اقدام جهادی این نهاد انقلابی در مناطق محروم لنده را ببینیم.

در کنار توسعه زیر ساختهای ورزش و تغییرات بوجود آمده در سیمای ورزش این شهرستان یکی دیگر از اقدامات بنیاد علوی حمایت از ورزشکاران و تیم های ورزشی بود. در مرداد ماه با حمایت های صورت گرفته از سوی بنیاد در دهه ولایت مسابقات ورزشی با عنوان جام علوی در دو سطح استانی و شهرستانی برگزار شد.
اقدامی که ضمن ایجاد شور و نشاط در ورزش لنده باعث گردید ورزش این شهرستان برای اولین بار در چنین سطحی، میزبانی چنین رویدادهای ورزشی را تجربه کند.

استقبال پرشور جوانان لنده از مسابقات جام علوی

برگزاری موفق جام علوی در لنده و استقبالی که از مسابقات در رشته های مختلف شد ما را بر آن داشت به سراغ مدیر کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد برویم و آخرین جزئیات از تفاهمات بنیاد علوی و اداره ورزش و جوانان را پیگیری کنیم.

سید محمد تقی علوی در گفتگو با پایگاه خبری لنده اظهار داشت؛ در پی سیاست های کلی وزارت ورزش و جوانان تلاش کرده‌ایم تا تعامل با بخش‌های مختلف، دستگاه ها و حتی بخش خصوصی را داشته باشیم که فضای بیشتری برای گسترش ورزش با توجه به آسیب‌های اجتماعی و معضلات اجتماعی که گریبانگیر جوانان است ایجاد شود.

مسابقات فوتسال جام علوی در لنده

دکتر علوی افزود؛ در راستای رسیدن به این اهداف تفاهم نامه هایی با بنیاد علوی مجری طرح آبادانی و پیشرفت شهرستان لنده داشتیم که در یک بخش تفاهم‌ نامه‌ای در مورد ایجاد زیر ساخت‌ها با بنیاد علوی ایجاد کردیم و در بخش مهم دیگر از طریق وزارتخانه با بنیاد علوی تفاهم‌ نامه ایجاد کردیم که خوشبختانه در هر دو مورد توانستیم در بحث زیرساخت‌ها موفق عمل کنیم.

آیین کلنگ زنی زمین چمن مصنوعی روستای وحدت به نمایندگی از ۵ زمین

مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت؛ یکی از این تفاهم نامه ها در بحث زیرساخت ها مربوط به احداث ۶ زمین چمن مصنوعی در روستاهای شهرستان لنده بوده است که در یک مورد چمن روستای قیام پیشرفت فیزیکی خوبی دارد و در ماه های آینده به بهره برداری میرسد و مابقی در ایام هفته دولت کلنگ زنی می شوند.

رقابت ۵۰ کاراته کار کهگیلویه و بویراحمد در جام علوی

علوی ادامه داد؛ در راستای برگزاری مسابقات ورزشی نیز خوشبختانه بنیاد علوی در دو بخش مسابقات شهرستانی و استانی در رده های مختلف سنی بانوان و آقایان ورزش این شهرستان را حمایت و هزینه های برگزاری این دوره از مسابقات را متقبل شده است.

علوی یادآور شد؛ قبل از برگزاری مسابقات آسیب شناسی کردیم که آیا شهرستان لنده ظرفیت برگزاری مسابقات استانی را دارد یا نه؟! که در نهایت با تامین زیر ساخت های انجام شده با حمایت بنیاد علوی به این نتیجه رسیدیم که مسابقات استانی در چند رشته ورزشی برگزار گردد و در چندین رشته نیز مسابقات در سطح شهرستانی انجام گیرد.

مسابقات هندبال بانوان جام علوی

علوی با اشاره به تامین برخی تجهیزات مورد نیاز در اماکن ورزشی این منطقه ادامه داد؛ یکی دیگر از موضوعات، تفاهم نامه برای تهیه برخی وسایل سرمایشی توسط بنیاد علوی بود که خوشبختانه وسایل سرمایشی مورد نیاز توسط بنیاد علوی خریداری شده و تحویل اداره ورزش شهرستان گردید.

مدیر کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویر احمد در پایان این گفتگو اظهار داشت؛ آینده خوبی را در همکاریهای مجموعه ورزش و جوانان با بنیاد علوی پیش بینی می کنیم و امیدواریم همچنان تفاهمات و تعاملات بیشتر شود.