مدیر طرح توان افزایی شهرستان لنده خبر داد؛

نمره ۲۰ صندوق های آبادانی و پیشرفت شهرستان لنده/شروع فاز دوم طرح توان افزایی+تصاویر

 

با تشکیل صندوق آبادانی و پیشرفت روستای بنه آبزا تعداد صندوق های تشکیل شده به ۲۰ عدد رسیده و بدین ترتیب تعهدات فاز اول طرح تکمیل گردید و سایر روستاهای دارای جمعیت مناسب شهرستان هدف فاز دوم طرح خواهند بود.

سایت خبری لنده-دکتر طهماسبی عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی و مدیر طرح توان افزایی پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی در شهرستان لنده گفت؛ صندوق های توان افزایی از تیر ماه سال جاری در روستاهای این شهرستان شروع به کار کرده و طی ۹ ماه گذشته تعداد ۱۶۰۴ نفر از روستاییان در قالب ۲۷ گروه در ۲۰ صندوق آبادانی و پیشرفت روستا عضو شده اند.

وی خبر داد؛ مجموع پس انداز اعضای صندوق ها در این مدت ۳,۳۷۹,۸۵۰,۰۰۰ ریال بوده و علاوه بر آن کمک های اهدایی بنیاد علوی نیز در طی دو مرحله مجموعا به مبلغ۲,۸۶۴,۳۵۰,۰۰۰ریال به این صندوق ها واریز شده است که با احتساب آن مجموع موجودی صندوق های ایجاد شده به ۶,۲۴۴,۲۰۰,۰۰۰ریال می رسد.

ایشان یادآور شد؛ مرحله وام دهی این صندوق ها از اوایل مهر ماه شروع شده و تاکنون تعداد ۳۶۱ فقره وام خرد با مبلغ کل۴,۸۵۷,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال جهت راه اندازی مشاغل خرد به اعضای صندوق ها پرداخت شده است.

دکتر طهماسبی اضافه کرد با مساعدت و همکاری بنیاد علوی و بانک سینا، از اویل زمستان مشاغل موفق شکل گرفته شناسایی و کارافرینان جهت دریافت تسهیلات تکمیلی ۲۰۰ میلیون ریالی به بانک سینا معرفی شدند که بعد از اولویت بندی آنها، در فاز اول تعداد ۲۵ طرح و در فاز دوم ۳۴طرح شناسایی و معرفی شدند.

مدیر طرح توان افزایی لنده گفت؛ صاحبان این مشاغل درفرآیند تشکیل پرونده در بانک سینا، تهیه طرح های توجیهی و کسب مجوز های لازم مورد حمایت قرار می گیرند که این حمایت باعث توسعه طرح های آنان میشود.

طهماسبی با اشاره به حمایت های جانبی در کنار حمایت های مالی از کار افرینان نیز خاطرنشان کرد؛ علاوه بر بستر سازی لازم برای دسترسی روستاییان به تسهیلات مالی، آموزش ها و مشاوره های فنی اشتغال زایی نیز فراهم شده و کارگاه های فنی و حرفه ای در ۳۹رشته برای اعضای صندوق ها برنامه ریزی وشروع شده است.

در خاتمه ایشان اشاره کردند که هنوز روستاهای زیادی در شهرستان وجود دارد که ظرفیت تشکیل صندوق آبادانی و پیشرفت و برخورداری از حمایت های بنیاد علوی را دارا می باشند که به امید خدا و حمایت مسئولین محترم بنیاد در فاز دوم طرح در سال آینده مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

در ادامه برخی از تصاویر مربوط به مشاغل خرد راه اندازی شده در روستاهای شهرستان لنده را خواهید دید.