نبود صنایع تبدیلی اصلی‌ترین مشکل بهره‌برداران گیاهان دارویی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به کشت گیاهان دارویی در ۱۰۵ هکتار از اراضی استان گفت: نبود صنایع تبدیلی مهمترین مشکل بهره‌برداران گیاهان دارویی است.

غلام‌حسین حکمتیان‌اصل در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های منابع طبیعی برای جلوگیری از بیابان‌ زدایی گفت: برای جلوگیری از بیابانی شدن عرصه‌های منابع ملی و جنگل‌ها کاشت درختان کنار و بادام در مناطق گرمسیری انجام گرفت.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: عرصه‌های مناطق گرمسیری استان بیشتر در معرض بیابانی شدن است که بیشتر عملیات کاشت درختان در گچساران، کهگیلویه و بهمئی صورت گرفته است.

وی با اشاره به تدوین الگوی کشت در عرصه‌های منابع طبیعی استان گفت: در همین خصوص ۱۰۵ هکتار از عرصه‌های منطقه تنگ سرخ به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافت.

وی با اشاره به سودمند بودن گیاه آنغوزه گفت: بهره‌برداران ۱۴ تن شیرابه گیاه آنغوزه به ارزش یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برداشت کردند که نبود صنایع تبدیلی در استان برای بسته بندی گیاهان دارویی مشکلاتی را ایجاد کرده است.

لازم بذکر است در راستای حمایت از کاشت گیاهان داروی بنیاد علوی به دنبال جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی جهت احداث کارخانه استحصال و فرآوری گیاهان دارویی و همچنین تقسیم اراضی منابع طبیعی به منظور کاشت گیاهان دارویی در بین مالکان عرفی منطقه میباشد.