با مشارکت بنیاد علوی و راهداری؛

موگرمون در آستانه مهاجرت معکوس/آغاز طرح بهسازی و آسفالت راه ارتباطی ۲۰ روستای لنده+تصاویر

بهسازی و آسفالت ۳۶ کیلومتر از راههای روستایی شهرستان لنده با مشارکت بنیاد علوی و راهداری و حمل نقل جاده ای در حال انجام است.

فرماندار شهرستان لنده همراه دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت این شهرستان، بخشدار بخش موگرمون و رئیس اداره راهداری و حمل نقل جاده ای از پروژه های راهداری در حال احداث در منطقه موگرمون بازدید کردند.

در این بازدید میدانی سید خدادوست موسوی در جمع خبرنگاران گفت؛ پیرو تفاهم نامه صورت گرفته راهداری و حمل نقل جاده ای با بنیاد علوی جاده های روستایی و عشایری شهرستان بهسازی و آسفالت خواهند شد.

مهندس موسوی اظهار داشت؛ عملیات بهسازی و آسفالت در ۳۶ کیلومتر از جاده های روستایی و عشایری شهرستان در دو بخش موگرمون و مرکزی اجرا خواهد شد.

وی افزود؛ هم اکنون عملیات اجرایی این پروژه بزرگ که مناطق بسیاری از شهرستان را در بر خواهد داشت در مرحله بهسازی قرار دارد که پیوست آن عملیات آسفالت نیز با تفاهم نامه صورت گرفته میان بنیاد علوی و اداره کل راهداری و حمل نقل جاده ای آغاز خواهد شد.

در این بازدید مرادپور نماینده بنیاد مستضعفان نیز اظهار داشت: به منظور ارتقای شاخص‌های حوزه راه در مناطق روستایی و عشایری با هدف بهره مندی مناطق روستایی، مهاجرت معکوس به روستاها برنامه های خوبی در سطح شهرستان لنده اجرایی خواهد شد.

وی افزود: در همین راستا طی تفاهم نامه منعقد شده بنیاد با راهداری و حمل نقل جاده ای عملیات بهسازی و آسفالت جاده های روستایی این شهرستان در دستور کار قرار گرفت.

دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت لنده گفت؛ یکی از مهمترین دلایل مهاجرت به شهرها کمبود امکاناتی از قبیل آب ، برق، فضاهای آموزشی و زیر ساخت های عمرانی است که بنیاد مستضعفان با هدف توسعه مناطق روستایی و میل به مهاجرت معکوس در شهرستان لنده در تلاش است این مهم تحقق یابد.

مهندس مرادی پور افزود؛ در طرح بزرگی عمرانی که این روزها در حال انجام است، ۳۶ کیلومتر از جاده های روستایی و عشایری شهرستان بعد از گذشت سالها بهسازی و آسفالت خواهند شد که بی شک نقشی مهم و تاثیر گذار در مهاجرت معکوس به روستاها خواهد داشت.

دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت لنده یادآور شد؛ با اجرای این طرح ۲۰ روستایی شهرستان از نعمت راه مواصلاتی با کیفیت بهرمند خواهند شد.