در نشست صمیمی مجری طرح آبادانی و پیشرفت لنده با معتمدین عنوان شد ؛

مشاغل خرد روستایی هدف اصلی طرح محرومیت زدایی بنیاد علوی

سایت خبری لنده- در نشست صمیمی که با حضور مجری محترم طرح آبادانی و پیشرفت شهرستان لنده و امام جمعه محترم شهر لنده و  نیز جمعی از معتمدین در سالن جلسات بنیاد علوی برگزار شد مهندس پور یزدانپرست پس از استماع نظرات و دغدغه ها و انتقادات معتمدین شهرستان ضمن تشکر از حضور صمیمی معتمدان به اهمیت نقش آنها در جوامع محلی پرداخت و از آنان خواست که در مسیر محرومیت زدایی با نظرات مفید و کارشناسی خود بنیاد را یاری نمایند .

مهندس سید محمد پوریزدانپرست در بخشی از سخنان خود به اهمیت مشارکت مردم برای رفع محرومیت از چهره شهرستان پرداخته و عنوان کرد : بنیاد با شعار کار با مردم برای مردم آماده است تا مشکل اشتغال را با توسعه مشاغل خرد روستایی حل کرده و به تبع آن شهرستان لنده در محور آبادانی و توسعه حرکت نماید.
ایشان از معتمدین خواستند که با سرمایه اصلی ارزشمند خود که اعتماد مردم به آنان است با گفتگو با مردم به رفع برخی مشکلات و معارضات در مسیر طرح آبادانی و پیشرفت شهرستان در کنار مسولین کمک کنند تا میزان جذب اعتبارات و تسهیلات بیشتر شود. ایشان به این نکته اشاره کرد که بعضی ابتدا اینگونه برداشت کردند که بنیاد به تنهایی قصد آبادانی شهرستان را دارد. از آنجا که هیچ آبادانی و پیشرفتی بدون حضور مردم هرگز محقق نشده و تداوم نخواهد داشت لذا این خود مردم هستند که با استفاده از تسهیلات کم بهره و مشاوره ها و آموزش های رایگان بنیاد علوی می توانند به اشتغال پایدار برسند.
مهندس پور یزدانپرست در ادامه سخنان خود با معتمدین شهرستان به اهمیت مشاغل خرد اشاره نموده و اعلام کرد در سالی که گذشت بیش از ۵۰۰ شغل کوچک در غالب اشتغال یا به اشتغالی با سرمایه اولیه کم که از طریق پس اندازهای خود مردم و کمک بنیاد تامین اعتبار شده است راه اندازی شده است و به بهبود وضعیت مالی خانواده روستایی کمک کرده است ایشان اعلام امیدواری کرد چنانچه این مشاغل درسطح روستاها بیشتر گسترش یابند شرکت های هلدینگ با تامین بازار فروش محصولات سعی بر رونق دو چندان این مشاغل می نماید.


مجری طرح پیشرفت و  آبادانی شهرستان لنده عنوان کرد ما برای پیگیری و تسریع در اجرای مصوبات هر دو هفته یکبار با مسئولین در سطح شهرستان جلسه داریم که امیداریم خروجی این جلسات رفع بروکراسی های اداری باشد .
ایشان ضمن اشاره به کمک های بنیاد علوی در بحث زیر ساخت های توسعه ای شهرستان لنده مثل تخصیص اعتبار برای پل وحدت ،ساخت مرکز درمان بستر لنده و ایجاد بلوار سلامت علوی عنوان کرد خوشبختانه تعاملات با مدیران استانی و ادارات در سطح قابل قبولی است که امیدواریم بیشتر از این گسترش یابد، طبیعتا خروجی این تعاملات حل مشکلات بیشتری برای شهرستان در پی خواهد داشت. همچون طرح کمک به زیر ساخت آموزش و پرورش که با پیگیری های مداوم اداره مربوطه و کارشناسی که از سوی بنیاد انجام شد توانستیم مبلغی بیش از ده میلیارد ریال وسایل کمک اموزشی به این اداره کمک نماییم.

 محمد پور یزدانپرست
مهندس پوریزدانپرست در ادامه سخنان خود عنوان کرد میزان مشارکت مردم در شروع کار صندوق های توان افزایی ۲۵ درصد بوده که بمرور و با بستر ایجاد شده به رقم رشد ۷۰ درصدی رسیده ایم که این نتیجه اعتماد مردم به بنیاد علوی است و ما با شعار کار با مردم برای مردم ورود کردیم و به این اعتماد افتخار می کنیم .