شب های قدر لنده؛

مراسم احیای شب های قدر در مسجد جامع لنده+تصاویر

شب قدر فرصت مناسبی برای محاسبه و به خود پرداختن و به خدا رسیدن است که می تواند سرفصل جدیدی از زندگی با عزت را برای انسان رقم بزند. لیله القدر شب دعا، خودسازی، ادای دین و تفکر و چنگ زدن به حبل الله متین است و خوشا به حال کسی که در این شب دل و وجودش رحلی است برای قرآن کریم.
در اهمیت شب قدر همین بس که ارزش معنوی آن با هزار ماه برابری می کند، شبی سرنوشت ساز که مقدرات یک ساله انسان در آن رقم می خورد.

این شب موقعیت و زمان خودآزمایی برای شنیدن پیغام حق و سربلند بیرون آمدن از آزمونی بزرگ است. شب قدر شب برکت، رحمت و مغفرت الهی و هر لحظه و دقیقه آن سرمایه ای بزرگ است که باید همچون جان شیرین آن را پاس داشته و به راحتی از کف ندهیم.

به گزارش سایت خبری لنده؛ مردم مومن این دیار همانند سایر مناطق کشور با حضور در مساجد در این شب های سراسر نور به تلاوت قرآن کریم، خواندن ادعیه ویژه این شب، نماز و آئین معنوی قرآن به سر پرداختند.

مردم لنده در شب بیست‌ویکم ماه رمضان با حضور در حسینیه‌ها، مساجد و تکایا به شب‌ زنده‌داری و دعا پرداختند و مغفرت الهی را در شبی که درهای آسمان باز است، طلب کردند.

امشب مسجد جامع این شهر مملو از عاشقان اهل بیت بود که با زمزمه دعا و ذکر مناجات شب را به سحر دوختند و قرآن بر سر گرفتند تا آنچه را در دل دارند با معبودشان در میان بگذارند.