رئیس بنیاد علوی مطرح کرد؛

۷۷ هزار زن باردار زیر پوشش طرح حمایت از مادران باردار بنیاد مستضعفان قرار دارند+تصویر

مهندس برزگری در حاشیه بازدید رئیس بنیاد مستضعفان و رئیس جهاد دانشگاهی از پارک علم و فناوری استان البرز خبرداد: زنان بارداری که در خانه‌های بهداشت روستایی پرونده دارند و از نظر پزشکی دچار سوء تغذیه هستند و بضاعت مالی ندارند در این طرح بنیاد مستضعفان قرار می‌گیرند.

به گزارش سایت خبری لنده به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان کشور مدیر عامل بنیاد علوی گفت: ۷۷ هزار زن باردار زیر پوشش تغذیه سالم با هدف تولد نوزادان سالم قرار گرفته اند.

مدیر عامل بنیاد علوی

مهندس برزگری افزود: زنان بارداری که در خانه‌های بهداشت روستایی پرونده دارند و از نظر پزشکی دچار سوء تغذیه هستند و بضاعت مالی ندارند در این طرح بنیاد مستضعفان قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: بر این اساس این زنان هر ماه از ۱۴ قلم کالا با تشخیص معاونت تغذیه وزارت بهدشت درمان و آموزش پزشکی در دورترین نقطه کشور بهره مند می‌شوند.

برزگری گفت: امروز در ۳۱۰ نقطه کشور این ۷۷ هزار زن باردار تحت پوشش این نوع خدمات قرار گرفته و تاکنون یک میلیون سبد کالایی دراختیارشان قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: تمام تلاش برآن است تا نوزدان این مناطق کمتر از ۲ کیلوگرم نباشند چرا که علت بخشی از معلولیت‌ها به سوئ تغذیه زنان باردار بازمی گردد.

وی خاطرنشان کرد: از زمانی که این طرح شروع شده هیچ نوزداری زیرسه کیلوگرم نبود و از چهار ماهگی تا شش ماهگی شیردهی زنان مذکور از این نوع خدمات بهره مند می‌شوند.

مدیرعامل بنیاد علوی گفت: اکنون ۱۴ هزار و ۲۰۰ خانوار ۲ معلول به بالا فاقد مسکن شناسایی شده اند که با همکاری بهزیستی، سازمان ملی مسکن و خیرین مسکن ساز توانسته ایم یک مشارکت دولت، نهاد و بخش خصوصی را برای خانه دار شدن این خانوار‌ها راه اندازی کنیم.

وی افزود: دوسال است که در این زمینه کار می شود و کلید خانه برای شش هزار نفر در این زمینه داده شده که ۵۰ درصد هزینه تامین مسکن این خانواده با بنیاد مستضعفان است.

برز گری در پایان یاد آورشد: تا پایان سال ۹۹ به دنبال خانه دار شدن این ۱۴ هزار و ۲۰۰ خانواده دارای دو معلول به بالا هستیم.

گفتی است در این طرح ۳۴۵ نفر از مادران شهرستان لنده طی یک سال گذشته مورد حمایت قرار گرفته است و روند حمایتی از این مادران ادامه خواهد داشت.