فرماندار شهرستان لنده؛

اهتمام بنیاد علوی در محرومیت زدایی از روستای صعب العبور عروه+تصاویر

فرماندار لنده در حاشیه بازدید از عملیات بازگشایی روستای صعب العبور عروه از اهتمام بنیاد علوی در محرومیت زدایی از این روستای محروم خبر داد.

سایت خبری لنده-سید خدادوست موسوی گفت با همکاری بنیاد علوی چهار میلیارد ریال اعتبار برای تعریض و بازگشایی مسیر سخت گذر روستای عروه از توابع شهرستان لنده تخصیص یافت.

موسوی اظهار داشت: این میزان اعتبار خارج از حوزه اعتبارات شهرستانی و استانی برای بازگشایی و تعریض نقاط کلیدی و حساس جاده صعب العبور عروه و با همکاری بنیاد علوی تامین شده است.

وی بیان کرد: با همه سختی کار، روند عملیات اجرایی این مسیر پنج کیلومتری به خوبی در حال انجام است.

فرماندار موسوی با اشاره به اینکه روستای عروه یکی از محروم ترین روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد است افزود: کمبود آب آشامیدنی، نبود راه ارتباطی مناسب و فرسوده بودن مدرسه ابتدایی از مهمترین مشکلات این روستا است که با اهتمام و جدییت بنیاد علوی در محرومیت زدایی از مناطق محروم تلاش بر این است این مشکلات رفع شود.

موسوی خاطر نشان کرد؛ بنیاد علوی همچنین ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای روستای عروه علاوه بر بهسازی راه ارتباطی برای تامین آب پایدار و بهسازی مدرسه هزینه خواهد کرد.

گفتنی است روستای عروه با جمعیتی بیش از ۲۳ خانوار در یک منطقه صعب العبور واقع و با لنده مرکز شهرستان ۲۰ کیلومتر فاصله دارد.