با حضور دانش آموزان بسیجی و مسوولان؛

غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای لنده در هفته بسیج دانش‌آموزی+تصاویر

به مناسبت هفته بسیج دانش‌آموزی و سالروز شهادت شهید فهمیده گلزار شهدای شهر لنده با حضور دانش آموزان و مسؤولان این شهرستان غبارروبی و عطرافشانی شد.
به گزارش سایت خبری لنده؛ به همت بسیج دانش‌آموزی و با حضور امام جمعه و شورای اداری و جمعی از دانش‌آموزان بسیجی به مناسبت هفته بسیج دانش‌آموزی گلزار شهدای شهر لنده غبارروبی و عطرافشانی شد.

دانش‌آموزان بسیجی شهرستان لنده با حضور در جوار گلزار شهدای دانش‌آموز عهد و میثاق خود را با شهدا برای پیروی از ولایت و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی تجدید کردند.

۸ آبان ۱۳۵۹ محمدحسین فهمیده، نوجوان بسیجی به درجه رفیع شهادت نائل آمد. به‌همین مناسبت، هشتم آبان‌ماه تحت عنوان «روز نوجوان» و «روز بسیج دانش‌آموزی» نام‌گذاری شده است.

محمد حسین فهمیده، سال ۱۳۴۶ش در قم متولد و در محیطی مذهبی و خانواده‌ای متدین پرورش یافت. در آستانه انقلاب اسلامی به‌ واسطه حوادث آن دوران، روح وی نیز مانند میلیون‌ها جوان و نوجوان دیگر کشور دچار تحولات عظیمی شد و شیفته حضرت امام خمینی (ره) گردید.

هنوز مدت زیادی از حضور محمد حسین در جبهه‌های نور علیه ظلمت نگذشته بود که با بستن نارنجک به کمر خود، زیر تانک دشمن بعثی رفت و ضمن انهدام تانک دشمن، خود نیز به شهادت رسید. شهید فهمیده با این عمل شجاعانه، برگ سرخ دیگری بر تاریخ حماسه‎گونه جنگ تحمیلی افزود و نام خود را جاودانه ساخت.