صنعت و معدن، گردشگری و منابع طبیعی سه ظرفیت در راه توسعه لنده

در این نشست استاندار بار دیگر بر همکاری صفر تا صد مدیران استان در اجرای طرح آبادانی و پیشرفت لنده تاکید داشت و خطاب به اعضای شورای اداری استان گفت؛ همه مدیران دستگاه های اجرایی و اداری استان نسبت به اجرایی نمودن طرح های توسعه ای با بنیاد علوی همکاری و اقدامات لازم را همراه با برنامه ریزی اجرایی و عملیاتی در اختیار بنیاد قرار دهند.

استاندار در نشست شورای اداری که با حضور مهندس سعید کیا ریاست بنیاد مستضعفان تشکیل شده بود گفت؛ راه های مواصلاتی لنده به جاده ی پاتاوه دهدشت از ضروریات و مطالبه مهم است که در این راه نیازمند مشارکت بنیاد علوی هستیم .

احمدی در بحث جاده ی مواصلاتی لنده به خوزستان گفت؛ در ادامه پیگیری ها نسبت به این مسیر به جاهای خوبی رسیدیم که تا به سرانجام رسیدن مسیر لنده به تشان از راه های مختلف پیگیری خواهیم داشت.
 
دکتر احمدی استاندار کهگیلویه و بویر احمد گفت: برای آنکه شاهد ساخت بیمارستان در این شهرستان باشیم در تلاش هستیم ظرف مدت یک ماه مشکل زمینی که در محدوده حوزه جهاد کشاورزی است به دانشگاه علوم پزشکی تحویل نماییم تا هرچه سریعتر از ظرفیت بنیاد علوی در ساخت یکی از مهمترین مطالبات مردم این شهرستان استفاده بشود.

دکتر احمدی تصریح کرد: عسل از جمله تولیدات خوب این منطقه است، بسیاری روستاییان لنده در این حوزه فعالیت میکنند. توجه به ظرفیت تولید عسل لنده فرصتی است تا به کمک هلدینگ های بنیاد کاری اساسی در این حوزه صورت بگیرد.

دکتر احمدی با اشاره به ظرفیت منابع طبیعی از آنجا که گونه های مختلفی از گیاهان داروی در مناطق مختلف لنده وجود دارد و جایی توسعه چندین برابری را هست خطاب به مسئولین این حوزه گفت؛ اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تا پایان هفته جاری می باید نسبت به تعیین تکلیف بحث واگذاری مراتع با استفاده از ظرفیت های قانونی و تبصره های موجود اقدام نماید .

استاندار خطاب به صنعت، معدن و تجارت استان نیز گفت؛ نسبت به بررسی دقیق وضعیت معدن فسفات قیام و گچ این منطقه هرچه سریعتر اقدامات لازم را اجرایی نماید. در این راستا اداره کل صنعت معدن استان باتوجه به ظرفیت خوب معدنی گچ در شهرستان لنده می بایست تمام اطلاعات فنی و تخصصی خود را در اختیار بنیاد قرار دهد.

در این نشست بنیاد مسکن نیز مورد خطاب استاندار قرار گرفت و ایشان لازم دانست بنیاد مسکن نسبت به اجرای طرح پایلوت روستاهای بخش موگرمون، روستای مونه مطالعات لازم را به صورت تخصصی به خصوص بحث نیاز سنجی در حوزه گردشگری، جاذبه ها و موقعیت های خاص را شناسایی و نسبت به اجرای زیر ساخت های توسعه ای در این مناطق با همکاری بنیاد مستضعفان اقدام نماید.