کارگاه چرم دوزی در روستای آبرزگه|پیشنهاد یک بانوی کار آفرین +تصاویر

بانوی کارآفرین از روستای آبرزگه به کمک صندوق های توان افزایی بنیاد علوی با ایجاد یک کارگاه کوچک <<چرم دوزی>> توانسته با همت و پشتکار برای خود شغل ایجاد کند. محصولات زیبایی که در نگاه اول تصور بر این است در یک کارگاه مجهز قابل تولید هستند .

سایت خبری لنده-در کارگاه خانگی این بانوی خلاق انواع محصولات چرمی دست دوز شامل کیف، کمربند، کوله و دستبند با کیفیت بالا تولید می شود. محصولاتی که با توجه به قیمت پایین تر نسبت به بازار و کیفیت خوب توسط قشر های مختلف مردم خریداری می شوند.

در ادامه این گزارش گفتگوی کوتاه خبرنگار این پایگاه خبری با این بانوی کار را می خوانید.

خانم اسکندری مهم‌ترین شاخصه شغل تولیدات چرمی را عدم نیاز به کارگاه مجزا عنوان کرد.
​«چرم‌دوزی» هنر و حرفه ای است که نیاز به کارگاه و فضای آنچنانی ندارد. در یک فضای کوچک میشود فعالیت داشت و محیط خانه فضای خوبی است تا ضمن رسیدگی به کار های روز مره یک زن خانه دار چرم دوزی انجام شود و به همین خاطر محصولات چرمی یک شغل خانگی بسیار مناسب برای افرادی است که فاقد داشتن فضای بیرون از خانه هستند.

خانم اسکندری با اشاره به اینکه تنوع محصولات چرمی زیاد است افزود: انواع کیف چرمی، زیورآلات، کف‌پوش‌های چرمی، جاکارتی، تابلوهای ساخته شده از چرم، کمربند و انواع سرسوئیچی و غیره از جمله مهم‌ترین و پرطرفدارترین محصولات یک کارگاه چرم دوزی است.

وی افزود؛ تنوع در محصولات چرمی باعث میشود تولید کننده  هم در این حرفه خستگی نداشته باشد وهم این دست تولیدات دست‌ساز با توجه به پرستیژ، دوام و زیبایی که دارند همواره مشتریان خاص خود را دارند و دیگر دغدغه عدم فروش وجود نخواهد داشت.

این تولیدکننده با تأکید بر اینکه شهرستان لنده یکی از مناطق مستعد در حوزه تولیدات صنایع دستی است گفت؛ در این منطقه از گذشته افراد مستعدی در حوزه صنایع دستی فرش، گلیم، جاجیم و دیگر محصولات صنایع دستی فعالیت میکردند و در حوزه محصولات چرمی نیز این استعداد وجود دارد و بانوان خوش سلیقه زیادی این استعداد را دارند تا از این طریق کسب و کاری راه اندازی کنند .

به عنوان کسی که در این زمینه تجاربی دارم در صورت لزوم آمادگی دارم به همشهریانم در راستای انتقال تجربیاتم همکاری نمایم.

خانم اسکندری در کنار بازار فروش محصولات در بیرون از شهرستان لنده، برپایی نمایشگاه را یکی از بهترین راه های حمایت از تولید کنندگان هر منطقه عنوان و دراین رابطه گفت؛ نمایشگاه‌های فصلی و تخصصی صنایع‌دستی بومی بهترین فرصت برای معرفی تولیدات امثال من تولید کننده است که امید وارم مسئولین در راستای حمایت از تولید کنندگان بومی برنامه ریزی داشته باشند.