رئیس هیات مدیره بنیاد علوی در جمع کار آموزان فنی و حرفه ای؛

شناسايي و اولويت بندي گونه های مختلف گياهان دارويي در لنده/حمایت بنیاد علوی ازکار آفرینان+تصاویر

خداکرم جلالی رئیس هیات مدیره بنیاد علوی در سفر به شهرستان <<لنده>>دومین منطقه ویژه اقتصاد مقاومتی کشور از روند اجراي آموزش های مهارتی و طرح های مختلف محرومیت زدایی در شهرستان لنده<<روستای ایدنک>>بازدید کرد.

سایت خبری لنده؛مهندس جلالی در جمع کار آموزان فنی و حرفی این روستا اظهار داشت؛ بنیاد علوی از برنامه ای در شهرستان لنده که در راستای توسعه مناطق مستعد کاشت گیاهان دارویی تدوین شود استقبال و ضمن آن از  سرمایه گذاران این بخش با دادن تسهیلات ارزان قیمت کار آفرینی حمایت خواهد کرد.

در این بازدید که مهندس یزدانپرست مدیر ملی طرح آبادانی و پیشرفت شهرستان لنده نیز حضور داشت رییس هیات مدیره بنیاد علوی بر لزوم آموزش های مهارتی خاص گیاهان دارویی بومی محلی تاکید داشت.

وی در این راستا از مدیران ملی و شهرستانی طرح آبادانی و پیشرفت لنده خواست گونه های مختلف گیاهان دارویی مناطق مختلف این شهرستان شناسایی و ضمن برگزاری دوره آموزش تخصصی این نوع گیاهان به کارآموزان چگونگی توسعه این گیاهان بومی مورد مطالعه قرار گیرد و یک ارزیابی دقیق از چگونگی سرمایه گذاری در این حوزه تهیه و تدوین گردد تا نقاط ضعف و قوت بررسی شود.

ایشان همچنین گفت، نتیجه این کار تحقیقاتی در سریعترین زمان ممکن در اختیار شرکت مشاور بنیاد علوی در بخش کشاورزی قرار گیرد تا بر اساس یک جمع بندی علمی تصمیم لازم در این زمینه اتخاذ شود.

مهندس جلالی خاطر نشان کرد؛ در سايه به ثمر نشستن آموزش های مهارتی گیاهان دارویی”بومی” از آنجا که مردم منطقه عمدتا تجربه های کاشت و نگهداری را به نسبت سایر گونه های دیگر دارند قطعا شاهد تحولات خوبي در شهرستان لنده خواهيم بود.

وی در پایان گفت؛ شناسایی و آموزش افراد واجد شرایط، فراهم کردن زمینه اشتغال، ایجاد فرصت های برابر آموزشی و مهارت اندوزی در روستاها از اهداف مهم تفاهم نامه ای است که فی مابین بنیاد علوی و سازمان فنی و حرفه ای منعقد شد.

در ادامه مهندس جلالی و مدیر ملی طرح آبادانی و پیشرفت شهرستان لنده از مزرعه تحقیقاتی گیاه کینوا در دشت آبلش بازدید داشتند.