با مشارکت بنیاد علوی و سپاه پاسداران ناحیه لنده؛

مرمت و محوطه سازی یادمان شهدای گمنام و شهدای هشت سال دفاع مقدس در برخی روستاهای لنده+تصاویر

با همکاری بنیاد علوی و بسیج مقاومت ناحیه لنده، مرمت و محوطه سازی یادمان شهدای گمنام و شش شهید والامقام در روستاهای سرتنگ آزادی، دره زنگ، آبرزگه، چهار راه سلیمان شهرویی و راستکوه از توابع قیام انجام گرفت.

سایت خبری لنده؛ به منظور احیای گلزار شهدا به عنوان مراکز فرهنگی جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، یادمان شهدای گمنام شهر لنده و قبور مطهر شهیدان «شمس الله دهقان و کاکا جان دهقان در روستای سرتنگ آزادی، شهید بلند اختر در روستای قیام، شهید عسکری در روستای دره زنگ،و گلزار شهید زمانی و گلزار شهدای روستای آبرزگه » از شهدای هشت سال دفاع مقدس ساماندهی شدند.

سرگرد اسفندیار مختاری فرمانده سپاه ناحیه لنده گفت: آنچه امروز داریم مرهون فداکاری ها و از خود گذشتگی شهیدان گرانقدر ماست که این عزیزان حق بزرگی بر گردن ما دارند ولذا پاسداشت این عزیزان از الویت ها باید باشد.

وی با اشاره به اقدمات خوب فرهنگ بنیاد علوی در شهرستان لنده گفت: ساماندهی یادمان شهدای گمنام شهر لنده و شهیدان دهقان در منطقه موگرمون با همکاری و مشارکت مالی بنیاد علوی و ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان صورت گرفته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده تصریح کرد: یکی از مهمترین کارهای فرهنگی که در پاسداشت شهدای عزیزمان باید انجام دهیم بحث ساماندهی قبور مطهر شهداست که در این راستا یادمان شهیدان دهقان با توجه به فرسودگی که داشت در دستور کار قرار گرفت.

سرگرد مختاری تصریح کرد؛ در ادامه ساماندهی یادمان مطهر شهدای شهرستان دیوار کشی مقبره مطهر شهید عسکری در روستای دره زنگ انجام در روستای قیام یک حسینه کوچک جنب مقبره مطهر شهید بلند اختر احداث شد.

وی در ادامه افزود؛ گلزار مطهر روستای آبرزگه و آزاده شهید زمانی محوطه سازی آنها نیز انجام گرفت.

سرگرد مختاری یاد آور شد؛ بخشی از قبور مطهر شهدا در این شهرستان نیازمند ساماندهی هستند که تلاش خواهیم کرد از ظرفیت های مختلف جهت ساماندهی آنان استفاده نمایم.

ایشان در پایان خاطر نشان شد؛ پاسداشت و حفظ آرمانهای انقلاب از وظایف ماست که انشالله بتوانیم موجبات رضایت مندی خانواده های شهدا را فراهم آوریم.