ساخت پل روستای وحدت موگرمون

با آغاز بارشهای زمستانی در منطقه موگرمون بیش از ده روستای این منطقه ارتباطشان با لنده مرکز شهرستان و سایر روستاها قطع میشود .

راه ارتباطی این روستاها از یک دره فصلی در روستای وحدت میگذرد و همچنین ارتباط ساکنان منطقه طیبی سردسیر بخش(چاروسا) با طیبی گرمسیری لنده با شروع بارش ها قطع میشود.

سایت خبری لنده-مهندس سعید کیا رئیس بنیاد مستضعفان در نشست شورای اداری لنده گفت؛ یکی از مهم‌ترین اهدافی که بنیاد علوی در مناطق محروم دارد فراهم کردن بستر لازم برای ورود مردم به انجام کارهای مشارکتی و پای کار بودن آن‌ها برای توسعه شهر و آبادانی روستاهای خود است تا از ظرفیت مردم برای محرومیت‌زدایی استفاده شود ، بنابه این دلایل اگر در منطقه ای مشکلی بر سر راه توسعه باشد بنیاد برای رفع این مشکل ورود می‌کند.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به دره وحدت و مشکلاتی که این دره در زمستان برای مردم بوجود می آورد گفت: در بازرسی‌های به عمل آمده در منطقه موگرمون از دره وحدت بازدید داشتیم. این دره باعث قطع راه ارتباطی چندین روستا در هنگام بارندگی  می شود که بنیاد علوی برای ساخت پل برروی آن اقدام خواهد کرد و امروز این خبر به اهالی این روستاها می دهیم پیرو تفاهم نامه ایجاد شده فی مابین بنیاد علوی و راه شهرسازی بزودی عملیات احداث این پل شروع میشود.

روستای وحدت در فاصله ۱۲ کیلومتری از شهر لنده قرار دارد. لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد دومین منطقه پایلوت محرومیت زدایی توسط بنیاد مستضعفان-بنیاد علوی در سراسرکشور است.

طول راه‌های روستایی این شهرستان ۲۷۶ کیلومتر است و طول راه‌های اصلی و فرعی شهرستان لنده ۶۴۸ کیلومتر است که تنها ۵۸ درصد از این راه‌ها از آسفالت برخوردارند.
شهرستان ۲۱ هزار نفری لنده با پنج هزارو ۵۶۰ خانوار، ۱۰۶ روستا و ۴۱ درصد جمعیت روستایی و ۵۹ درصد جمعیت شهری یکی از شهرستان‌های محروم کشور است که از سال ۹۶ با استقرار بنیاد علوی این بنیاد با اجرای طرح آبادانی وپیشرفت شهرستان لنده سعی در زدودن چهره محرومیت از سیمای این شهرستان را دارد که در این راستا طرح ها و پروژه های بسیاری در دست اقدام است.