دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد با رییس بنیاد مستضعفان؛

رئیس بنیاد مستضعفان به شهرستان لنده، دومین منطقه اقتصاد مقاومتی کشور سفر میکند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در راستای پیگیری روند طرح های در دست اقدام بنیاد مستضعفان در شهرستان لنده، دومین منطقه اقتصاد مقاومتی با رئیس بنیاد مستضعفان دیدار کرد.

در این دیدار رئیس بنیاد مستضعفان با پاسخ مثبت به درخواست ها و دغدغه های کلانتری، استاندار کهگیلویه وبویراحمد ابراز داشت که به زودی در سفر به استان و بازدید از آخرین روند اجرای طرح ها در شهرستان لنده برای شتاب بخشی این طرح ها و رفع موانع موجود تصمیمات و اقدام های لازم را انجام خواهند داد.

بر اساس گزارشات منتشر شده از طرح آبادانی و پیشرفت شهرستان لنده تا به امروز در حوزه های بهداشت و درمان’ آموزش وپرورش، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، توسعه زیرساخت های فرهنگی ‘مساجد’، تقویت بنیه اقتصادی مردم با تشکیل صندوق های توان افزایی و اعطای تسهیلات، خدمات بسیاری صورت گرفت و عملکرد بسیار خوبی وجود دارد.

به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد حسین کلانتری استاندار این استان در دیداری که با پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان کشور داشت، خواستار توجه و شتاب بخشی به توسعه همجانبه این شهرستان در قالب طرح آبادانی و پیشرفت لنده شد.
وی در این دیدار بر ضرورت شتاب بخشی طرح های محرومیت زدایی در این شهرستان به عنوان دومین منطقه پایلوت محرومیت زدایی بعد از قلعه گنج کرمان تاکید کرد و خواستار سفر مهندس فتاح به استان کهگیلویه وبویراحمد و این شهرستان شد.

کلانتری یادآور شد: با اجرای طرح‌های محرومیت زدایی توسط بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان از جمله در حوزه اشتغال پایدار، تقویت تولید، راه اندازی بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط و تقویت بخش‌های زیربنایی، کشاورزی و دامپروری به ویژه در روستاها و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و علمی از محرومیت‌های عمیق این منطقه کاسته شود.
وی اضافه کرد: تاکنون افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال طرح عمرانی و زیربنایی در حوزه‌های مختلف با هدف محرومیت‌زدایی شهرستان لنده در کهگیلویه و بویراحمد تعریف شده است.

کلانتری افزود؛ این طرح ها در بخش‌های مختلف ورزشی، آموزشی، بهداشت و درمان، مخابرات، کشاورزی، آب، راه و سایر طرح‌های اشتغالزایی و تولیدی در حال اجرا هستند.

در دیدار پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان نیز با پاسخ مثبت به درخواست ها و دغدغه های کلانتری، استاندار کهگیلویه وبویراحمد ابراز داشت که به زودی در سفر به استان و بازدید از آخرین روند اجرای طرح ها در شهرستان لنده برای شتاب بخشی این طرح ها و رفع موانع موجود تصمیمات و اقدام های لازم را انجام خواهند داد.

گفتنی است شهرستان ۲۱ هزار نفری لنده با ۵ هزار و ۵۶۰ خانوار، ۱۰۶ روستا و ۴۱ درصد جمعیت روستایی و ۵۹ درصد جمعیت شهری یکی از شهرستان های محروم کشور در استان کهگیلویه و بویراحمد است که توسط بنیاد مستضعفان به عنوان پایلوت محرومیت زدایی انتخاب گردیده است.