مدیر جهاد کشاورزی لنده خبر داد؛

دومین مرحله توزیع نهال مثمر در لنده با مشارکت بنیاد علوی+تصاویر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لنده از اجرای دومین مرحله توزیع نهال مثمر در این منطقه با حمایت بنیاد علوی خبر داد.

گام اول در كشت زراعی، اصلاح الگوی كشت و استفاده از بذرهای تحقیق شده و در بخش باغی استفاده از نهال های لیبل دار و مناسب است تا بتوان الگوی كشاورزی به دور از آفت‌پذیری، سرمازدگی و خطرپذیری، را اجرایی كرد و با كنترل موارد مخاطره آمیز برای تولید باغی، به بهترین و باكیفیت‌ترین نوع محصول با بالاترین میزان بهره‌ وری دست یافت.

سایت خبری لنده

رئیس جهاد کشاورزی لنده با اشاره به ضرورت استفاده از نهال های لیبل دار از سوی كشاورزان این شهرستان از اجرای طرح توزیع نهال مثمر یارانه ای خبر داد و گفت: دومین مرحله طرح توزیع نهال های یارانه دار با حمایت بنیاد علوی در این شهرستان انجام میشود.

حکمت اله همتی اظهار داشت؛ در ادامه کمک های بنیاد علوی به توسعه بخش کشاورزی شهرستان لنده به مانند سال گذشته، باغداران شهرستان با اجرای طرح توزیع نهال‌های مثمر حمایت میشوند.

وی بیان داشت؛ در طرح توزیع نهال ۷۰٪ درصد هزینه نهال‌ها توسط بنیاد علوی تامین و مابقی توسط متقاضیان پرداخت خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی لنده گفت؛ دومین مرحله طرح توزیع نهال های یارانه دار با اعلام فراخوان به متقاضیان و آماده سازی زمین مناسب پس از تایید نظر کارشناس کشاورزی بنیاد علوی اجرا می‌شود.

همتی بیان داشت؛ به مانند سال گذشته بنیاد علوی ضمن بکار گیری کارشناسان خبره با هدف آموزش متقاضیان، نظارت بر باغات اجرای طرح و آموزش مروجین جهاد کشاورزی شهرستان را در برنامه خواهد داشت.

وی با اعلام این خبر که نهال مرکبات به کشاورزان دارای مجوز پروانه آب داده میشود خاطرنشان کرد؛ در طرح توزیع نهال به متقاضیان گونه‌های مختلفی از قبیل لیمو، انجیر، انگور و زیتون ارائه خواهد شد.

وی از باغداران خواست؛ به دلیل وجود آفت زدگی و بیماری‌ها در برخی از نهال ها، از تهیه نهال‌های بدون لیبل که قطعا از مراکز غیر استاندارد و فاقد نظارت فنی ارایه میشوند خودداری کنند.
مدیر جهاد کشاورزی لنده زمان توزیع نهال به متقاضیان را اسفند ماه سال جاری اعلام کرد.

گفتنی است، بنیاد علوی از پس از اجرای این طرح و کاشت نهال ها، با پرداخت ۴۰ درصد هزینه کود و سم و بازدید رایگان کارشناسان کلینیک گیاه پزشکی از متقاضیان حمایت خواهد کرد.