توسعه آموزش های مهارتی در شهرستان لنده؛

شرکت ۱۰۰ کار آموز در آزمون پایان دوره خیاطی، گلیم بافی و کامپیوتر+تصاویر

اشتغال های خرد و خانگی راهكاری است که سالهاست افراد از طریق کسب آموزش های فنی و حرفه ای وارد بازار کار شوند و از آنجا که این ورود با آگاهی از حرفه خود است فعالیت اقتصادی مثمر ثمر تری را آغاز می نمایند.


آموزش های که عمدتا در مراکز ثابت این سازمان در مناطق مختلف ارائه میشوند و کار آموزان با ثبت نام در رشته مورد علاقه خود مشغول آموزش میشوند. تاثیر آموزش دوره های فنی و حرفه ای همین بس که در بازار کار امروز شاهد هستیم بسیاری جوانان وجود دارند که پس از کسب آموزش های لازم اقدام به راه اندازی مشاغل فنی بسیاری در این سالها کردند و به دلیل اینکه با آگاهی وارد عرصه کار میشوند عمدتا موفق هستند.

دوره های مهارتی بنیاد علوی در لنده؛

به گزارش سایت خبری لنده؛ مناطقی در کشور هستند که از داشتن مراکز فنی و حرفه ای محروم هستند و با نگاهی به بازار کار این مناطق به خوبی خلا آموزش را خواهیم دید.شهرستان لنده از جمله مناطقی است که هیچ مرکز فنی و حرفه ای ندارد و در این منطقه به علت نبود مراکز آموزشی جوانان مرد عمدتا به مشاغل سخت کارگری در استان های همجوار روی میآورند.

با انتخاب شهرستان لنده از سوی بنیاد مستضعفان به عنوان پایلوت محرومیت زدایی یکی از حوزه هایی که در دستور کار مجری طرح آبادانی و پیشرفت لنده قرار گرفت بحث آموزش دوره های فنی و مهارتی در این منطقه است.

در طرح آبادانی و پیشرفت این شهرستان در ماه های گذشته پیرو تفاهم نامه بنیاد علوی و سازمان فنی و حرفه ای با هدف برگزاری دوره های فنی حرفه ای در مناطق محروم، آموزش این دوره ها در شهرستان لنده آغاز شد.

به همت بنیاد علوی مجری طرح آبادانی و پیشرفت لنده از آنجا که این شهر ستان هیچ گونه مرکز ثابت فنی و حرفه ای نداشت، آموزشگاه های دارای مجوز و مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای در این شهرستان مستقر و در یک اقدام بی سابقه بیش از ۱۰۰۰ نفر از علاقه مندان به آموزش در رشته های مختلف ثبت نام کردند.

برگزاری دوره های فنی با حمایت مالی بنیاد علوی؛

با هدف جلوگیری از هر گونه هزینه ای بنیاد علوی در اقدامی جهادی آموزش دوره های فنی و حرفه ای را به روستا ها کشاند تا جوانان که تا دیروز به دلایل بیشمار از جمله پرداخت هزینه های مالی نمی توانستند به شهرستان های دیگر برای آموزش بروند اینبار در مساجد و مدارس روستای خود کسب مهارت کنند.

بنابراین گزارش آموزش کار آموزان در دوره های فنی ۳ رشته( گلیم بافی، خیاطی و کامپیوتر) طی ماه های گذشته از طریق آموزشگاه علم و فن وابسته به سازمان فنی و حرفه ای شروع شده بود و حالا این کارآموزان در آزمون پایان دوره شرکت کردند.

کلاسهای آموزشی مرتبط با این رشته ها از تاریخ ۱/۱۱/۹۷ شروع و تا ۲۰/۳/۹۸ ادامه داشته است. کارآموزان در رشته خیاطی ۴۶۰ ساعت و گلیم بافی ۳۶۰ ساعت و کامپیوتر ۱۶۰ ساعت در دو بخش نظری و عملی آموزش دیدند.

گفتنی است در ۳ رشته ذکر شده تعداد ۱۰۰ نفر در آزمون علمی شرکت کردند که پس از موفقیت در آزمون گواهینامه معتبر از سوی سازمان فنی و حرفه ای دریافت خواهند کرد و در ادامه میتوانند با حمایت مالی و تسهلایات ارائه شده بنیاد علوی در راستای راه اندازی کسب و کار خود اقدام کنند.