شورای اداری لنده؛

دست پر نماینده بنیاد مستضعفان در جلسه شورای اداری لنده+تصویر

دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت لنده در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور نماینده مجلس و برخی از مدیران کل و مدیران شهرستانی برگزار شده بود گفت؛ راه برون رفت لنده از محرومیت، و توسعه همجانبه این منطقه همکاری جدی و تعامل بیشتر مدیران کل دستگاه های اجرایی در پروژه های مشارکتی دولت و بنیاد است.

مهندس مرادپور اظهار داشت؛  بنیاد در حوزه فرهنگی کارهای مهم و تاثیر گذاری انجام داد که اقدمات زیادی در حوزه آموزش و پرورش، مساجد، کمک به ادارات مختلف از جمله این اقدامات است.

ایشان در بخشی دیگری از گزارش کار مربوط به موضوع فرهنگی گفت، پیگیری ها برای  احداث کتابخانه جدید به نتیجه  رسید و این پروژه در شرف کلنگ زنی قرار دارد.

وی همچنین از تجهیز مرکز فرهنگی هنری لنده خبر داد و گفت؛ برای تجهیز مرکز فرهنگی هنری شهرستان اعتبار ۶۰۰ میلیون ریال تخصیص داده شد تا این مرکز به وسایل سرمایشی، صوتی و تصویری روز تجهیز شود.

ایشان  با اشاره به اقدمات بنیاد در بحث اشتغال نیز گفت؛ در سال ۹۸، هشت میلیارد تومان تسهیلات داده شد وبرای سال ۹۹، بیست میلیارد تومان مصوب گردید که تسهیلات قرض الحسنه داده شود ولذا کسانی که قصد کارآفرینی را داشته باشند مورد حمایت ویژه بنیاد قرار میگیرند.

مهندس مرادی با گلایه از مدیران استانی به سراغ تشریح اقدمات بنیاد در حوزه طرح های زیر بنایی رفت وگفت؛ اعتبارات بالایی در این حوزه لحاظ شده است که اگر مدیران استانی تا به امروز در بحث برآوردها، تهیه نقشه ها و تدوین طرح های مطالعاتی و تامین سهم مشارکتی همکاری می کردند کارهای فوق العاده تاثیر گذاری انجام می گرفت که در این راستا پیگیری های نماینده مجلس می تواند موجبات شتاب بخشی توسعه همجانبه شهرستان را فراهم آورد.

نماینده بنیاد مستضعفان خطاب به نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت؛ اگر برنامه های در نظر گرفته عمرانی بنیاد در لنده عملی شود، لنده به نسبت سایر مناطق استان پیشه خواهد گرفت و این همت و تعامل مسولین انسانی را می طلبد.

مهندس مرادپور یادآور شد؛ در سرفصل آب و خاک (کشاورزی) ۷ و نیم میلیارد برای آبیاری دشت بن در نظر گرفته شد و منتظر سهم مشارکت جهاد کشاورزی هستیم تا بزرگترین و مهمترین پروژه کشاورزی شهرستان به مرحله اجرا برسد. در این بخش همچنین اعتباری بالغ بر ۶ و نیم میلیارد تومان برای تکمیل پروژه آبیاری آبلش، و ترمیم و ساماندهی خطوط انتقال آب کانال های کشاورزی موگر و موگرمون و ایستگاه آب کشاورزی ایدنک و دو ایستگاه تعریف شده جدید بهمراه بهسازی و ترمیم قنوات کشاورزی اختصاص داده شد.
ایشان اختصاص ۶ میلیارد در حوزه راه های روستایی و بیش از ۷ میلیارد اعتبار در حوزه زیر ساخت های شهری را از مهمترین اقداماتی عنوان کرد که اگر دستگاه های اجرایی همکاری نمایند تا پروژهای تعریف شده به مرحله اجرا برسند بخش عمده ی از مشکلات شهرستان حل خواهد شد.

مرادپور همچنین به حوزه امور عشایر اشاره و گفت در این حوزه اعتبارات خوبی برای ساماندهی جاده های عشایری مناطق دلی مهرجان، کوه سیاه ودلی خیار اختصاص یافت و همچنین اعتبار در راستای آب رسانی بوسیله تانکر پیرو درخواست امور عشایر در اختصاص یافت.

مرادپور پروژه بستر درمانی لنده را از اقدمات مهم بنیاد در حوزه بهداشت و درمان عنوان وگفت؛ آنچه تعهد بنیاد بود انجام گرفت. پروژه آماده بهره برداری است و متاسفانه هنوز نسبت به تامین تجهیزات که تعهد دانشگاه علوم پزشکی است اقدامی صورت نگرفت.

نماینده بنیاد مستضعفان در بخش پایانی سخنان خود اظهارداشت؛ دهیاری های شهرستان با توجه به منابع کم مالی از جمله حوزه های هستند که لحاظ گردید مورد حمایت بنیاد قرار گیرند و پروژه های را که تعریف کنند در بحث تامین مصالح حمایت خواهند شد.

مهندس مرادی موضوع مهم و دارای ظرفیت این شهرستان را بخش صنعت و معدن عنوان و گفت؛پیگیری های زیادی در این حوزه صورت گرفت که با موافقت ریاست محترم بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی دستور ویژه صادر شد تا هلدینگ های بنیاد در منطقه حضور یابند که در این حوزه طرح های مطالعاتی آغاز شود و قطعا در ادامه راه نیازمند همکاری و تعامل مدیریت مجموعه صنعت معدن استان و پیگیری های نماینده محترم خواهیم بود. موضوعی که بیش از هر موضوع دیگر به اشتغالزایی در منطقه منجر خواهد شد.
نماینده بنیاد در پایان خواستار همکاری و تعامل بیشتر مدیران دستگاه های اجرایی استان و پیگیری نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی با هدف تسریع در روند پروژهای مختلف شهرستان لنده شد تا محرومیت از سیمای این منطقه رخت بربندند.