تلاش برای شکوفایی کسب و کارهای خرد در لنده؛

خیاطی|نشاط بخش زنان و دختران روستاهای دشت بن و بنه بلوط+تصاویر

 

سایت خبری لنده- ۲۵ نفر از بانوان ۳ روستای دشت بن، بنه بلوط و کهناب این روزها سرگرم مهارت آموزی در رشته خیاطی هستند.کلاس های که نشاط بخش زنان و دختران این روستاها شد و ضمن آن باعث خواهد شد در پایان دوره های آموزشی مدارک معتبر به شرکت کنندگان ارائه گردد.مدارکی که در آینده متقاضیان راه اندازی کسب و کارهای مختلف را کمک خواهد کرد از مزایایی پیش بینی شده استفاده نمایند.

تلاش در جهت شکوفایی کسب و کارهای خرد

در طرح پیشرفت و آبادانی لنده یکی از برنامه های که به جد از سوی مجری این طرح (بنیاد علوی) در دستور کار است کمک به شکوفایی کسب و کار های خرد است که نقش بسزایی در معیشت و توان افزایی خانواده میتواند داشته باشد.

تفاهم نامه با سازمان فنی و حرفه ای با هدف آموزش

در راستای توسعه کسب و کارهای خرد بنیاد علوی اقدام به انعقاد تفاهم نامه ای با سازمان فنی حرفه ای میکند و پیرو این تفاهم نامه این سازمان متقبل میشود ۳۹ رشته در حوزه های صنایع دستی، تعمیرات، کشاورزی و غیره را به مردم این شهرستان آموزش دهد.

کسب و کار پایدار هنگامی پدیدار می شود که حوزه های مختلف اقتصادی یک کشور شاهد ورود نیروی انسانی ماهر و متخصص در زمینه های گوناگون به خود باشد.

در این راستا بنیاد علوی سعی دارد این ساختار در شهر لنده رعایت تا کسب و کارهای که قرار است در آینده راه اندازی شوند با شناخت کامل انجام گیرد .

ورود مربیان سازمان فنی و حرفه ای به روستاهای لنده و آغاز آموزش هنر جویان

روستاهای دشت بن، کهناب و بنه بلوط از جمله روستایی هستند که در طرح آبادانی و پیشرفت لنده به همت بنیاد علوی اکنون محل برگزاری کلاس های آموزش فنی و حرفه ای شدند.

زنان این روستاها به مانند بسیاری از مناطق روستایی کشور فقط مشغول کار در خانه بودند و امروز برای اولین بار فرصت مهارت آموزی برایشان فراهم میشود.فرصتی که نشاط بخش شور ونشاط درمیان زنان و دختران این روستاها است.

استقبال بانوان ۳ روستایدشت بن، بنه بلوط و کهناب از کلاس خیاطی

فرصت فراهم شده ۲۵ نفر از بانوان روستاهای دشت بن، کهناب و بنه بلوط دور هم جمع شدند و این روزها زیر نظر مربیان فنی حرفه ایرشته خیاطیرا آموزش میبینند. زنانی که برخی از آنها در ۳ روستا قصد راه اندازی کسب و کار دارند و برخی آموزش می بینند تا دیگر مجبور نباشند برای دوخت جزئی پوشاک خانواده به شهر بروند.

ارائه مدرک معتبر از سوی سازمان فنی حرفه ای به قبول شدگان در آزمون تخصصی

طرحی که نه تنها باعث خواهد شد زنان این روستا هنر خیاطی را یاد میگیرند بلکه برای آنها این فرصت فراهم میشود بعداز پایان دوره و قبولی در آزمون تخصصی، مدرک معتبر دریافت و از تسهیلات در نظر گرفته در طرح آبادانی و پیشرفت شهرستان لنده استفاده کنند.