در سفر رئیس هیات مدیره بنیاد علوی صورت گرفت؛

حمایت ویژه بنیاد علوی از اولین کارگاه خیاطی در روستای ایدنک+تصاویر

رییس هیات مدیره بنیاد علوی در سفر یک روزه به شهرستان لنده از کارگاه های آموزشی که پیرو تفاهم نامه با سازمان فنی و حرفه ای استان کهگیلویه و بویراحمد در راستای آموزش علاقه مندان به کار آفرینی در دوماه گذشته فعالیت خود را آغاز کردند بازدید داشت.

مهندس جلالی در سفر خود به شهرستان لنده به روستای ایدنک  رفت و از کارگاه خیاطی که به همت ۶ بانوی این روستا اداره میشود بازدید کرد.

کارگاهی که بواسطه مشکلات اقتصادی این روزها و بالا رفتن قیمت وسایل مورد نیاز سخت افزاری از جمله چرخ و مواد اولیه گردانندگان آن مجبور شدند به صورت مشارکتی و دریافت وام از صندوق توان افزایی روستای خود اقدام به بازگشایی آن کنند.

یک<<چرخ خیاطی>>و دنیایی از امید

اتاقک کوچک و یک چرخ خیاطی در دل خود دنیای حرف نهفته دارد و ۵ زنی که تمام امیدشان به یک چرخ خیاطی است تا شاید روزانه ساعتی نوبت به هر خیاط برسد و آنها بتوانند سفارش های خود را برای مشتری آماده کنند.

در بازدید رئیس هیات مدیره بنیاد علوی و مدیر ملی طرح آبادانی و پیشرفت لنده از این کارگاه خیاطی این بانوان از مشکلات خود از جمله کمبود چرخ خیاطی و عدم توان مالی در خریداری چرخ و مواد اولیه گفتند.
خلاقیت و همدلی در این کارگاه روستایی باعث شد مسولین بنیاد علوی ویژه یاری گر زنان کارافرین این روستا باشند.
مسئولین بنیاد علوی با درخواست همه زنان این کارگاه مبنی بر توسعه طرح خود موافقت و قرار شد همه این افراد به بانک سینا معرفی و هر کدام تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت دریافت کنند. تصمیم گیری دیگر مسئولین بنیاد علوی در راستای کمک به بانوان کارآفرین این روستا واگذاری البسه دانش آموزان مناطق روستایی از سایر مناطق کشور و دوخت آنان توسط این کارگاه خیاطی است.تصمیمی که باعث خواهد شد زنان کار آفرین این روستا دیگر نگران نبود بازار کار نباشند و ضمن آن باز پرداخت وام دریافتی آنها راحت تر انجام شود.