حمایت همه جانبه بنیاد علوی از طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان لنده

روز چهارشنبه مورخ ۷ شهریور ماه جناب آقای مهندس محمد سعیدی کیا رئیس محترم بنیاد مستضعفان کشور وهیئت همراه از روند اجرای طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان لنده در روستای ایدنک بازدید به عمل آورد.

ابتدا تیم تسهیل گری دانشگاه خوارزمی که مشاور توان افزایی طرح پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی در شهرستان لنده می باشد به تشریح پیشرفت کار طرح پرداختند. در این ارتباط دکتر اصغر طهماسبی عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی و مجری طرح توان افزایی بنیاد علوی اشاره داشتند که در حال حاضر ۱۶ صندوق در روستا های پایلوت طرح تشکیل شده و تا پایان مراداد ماه مجموعا ۹۳۴ نفر در این صندوق ها عضو شده اند. همچنین جمع آوری پس انداز روستاییان از تیر ماه شروع شده و در مجموع ۴۶ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان در طی دو ماه در این صندوق ها واریز شده است. با جمع آوری پس انداز شهریور ماه و واریز کمک بنیاد علوی به این صندوق ها از اوایل مهر ماه وام دهی به روستاییان از محل این صندوق ها آغاز خواهد شد.

تنوع وام های اشتغال زایی بنیاد علوی
دراین بازدید آقای مهندس محمد سعیدی کیا ضمن تاکید بر نقش و اهمیت وام های صندوق های آبادانی و پیشرفت روستا ها در ایجاد مشاغل خانگی و یا تکمیل و حمایت از کسب و کارهای موجود اشاره داشتد که بسیار از این فعالیت ها با وام های زیر ۱۰ میلیون تومان که از طریق این صندوق ها داده خواهد شد قابل انجام می باشد. ایشان همچنین تاکید داشتند که برای کسب و کارهایی بزرگتر که با وام های خرد قابل انجام نیستند دو نوع تسهیلات با سود ۸ درصد در نظر گرفته شده که دسته اول وام های تا ۱۵۰ میلیون تومان می باشد که فرایند و تضمین های ساده تر داشته و بعد از بررسی و ارزیاب طرح پیشنهادی در کمیته اشتغال شهرستان به متقاصی داده می شود و دسته دوم طرح های اشتغال زایی کلان هستند که پس از ارزیابی های مالی وکارشناسی با کسب تضامین لازم تا سقف ۲ میلیارد تومان از طریق بانک سینا قابل پرداخت می باشد.

خبر خوش آقای موسی برزگری مدیر عامل محترم بنیاد علوی برای صندوق های آبادان و پیشرفت روستاها
در ادامه این جلسه آقای مهندس برزگری مدیرعامل محترم بنیاد علوی اشاره کردند که به منظور تقویت بنیه مالی صندوق های آبادانی و پیشرفت روستاها، بنیاد علوی تصمیم گرفته است که در اولین واریز خود به میزان دو برابر پس انداز سه ماهه تیر، مرداد و شهریور ماه روستاییان به این صندوق ها کمک بلاعوض پرداخت نماید. به این ترتیب دو مرحله واریز بنیاد به این صندوق ها به صورت یکجا در مهر ماه صورت خواهد گرفت تا در ابتدای کار،صندوق ها منابع کافی برای وام دهی به اعضای خود را داشته باشند.

فرصت استثنایی برای عضویت روستاییانی که هنوزدر صندوق های روستاها عضو نشده اند
خداکرم جلالی مدیرملی طرح های ویژه بنیاد علوی نیز در این جلسه تاکید نمودند که برای روستائیانی که تمایل دارند تا پایان شهریور ماه در صندوق های آبانی و پیشرفت روستاها عضو شوند شرایط استثنایی در نظر گرفته شده است که بعد از تشکیل گروه و یا عضویت در گروههای موجود بتوانند معوقه پس انداز دو ماه تیر و مرداد خود را به همراه مبلغ پس انداز شهریور ماه به صورت یکجا به صندوق روستا واریز کرده و از این طریق میزان پس انداز خود را با سایر اعضای صندوق یکسان کنند و از امتیاز سه ماه عضویت برخوردار باشند.