دور همی قرآنی در مساجد لنده؛

حمایت بنیاد علوی از دور همی مجمع قاریان و حافظان قرآنی+تصاویرمحفل دورهمی قرآنی حافظان مجمع قاریان و حافظان شهرستان لنده با حضور حجت الاسلام محمودی امام جمعه و حجت الاسلام الهی نیا رئیس تبلیغات اسلامی و امام جمعه موقت، حجت الاسلام سعیدی ،مسئولین بنیاد علوی معین لنده و مربیان حفظ و حافظان مجمع در مسجد امام حسین علیه السلام لنده برگزار شد.

مجید هاشمی از قاریان ممتاز شهرستان و عضو مجمع قاریان لنده در حاشیه این نشست قرانی در گفت و گو با خبرنگار سایت خبری لنده گفت: محفل دورهمی حافظان  قرآنی با حضور مربیان حفظ و حافظان قرآن کریم در مسجد امام حسین علیه السلام برگزار شد که قصد داریم چنین مجالسی که عامل ترویج فرهنگ قرآنی و تشویق نونهالان، نوجوانان و جوانان میشود در سایر مساجد شهر لنده و روستاهای تابع برگزار شود.

وی افزود: این محفل معنوی با هدف توسعه دانش و آگاهی حافظان قرآن، کسب مهارت‌ و دانش‌های جدید و ایجاد انگیزه در حافظان جهت تشکیل جلسات حفظ، با تلاوت دسته جمعی قرآن کریم شکل و حافظان بخشی از قرآن کریم را به صورت آیه ای و از حفظ تلاوت کردند.

این قاری قران کریم افزود؛ برگزاری چنین دور همی های معنوی هزینه آنچنانی ندارد و ما از حداقل ها در برگزاری چنین محافل استفاده کردیم.

وی اظهار داشت: در راستای ایجاد یک فضای معنوی در نسل جوان این جلسات دورهمی به صورت ماهانه برگزار میشود که امید داریم با توجه به استقبال خوب جوانان و نوجوانان بتوانیم یک فضای معنوی ایجاد نماییم.

شایان ذکر است که مجمع قاریان و حافظان شهرستان لنده از مهرماه ۹۷ فعالیت خود را آغاز و با حمایت و استفاده از ظرفیت و امکانات سپاه پاسداران، دفتر امام جمعه محترم و سازمان تبلیغات اسلامی جمع زیادی از جوانان مستعد قرآنی را شناسایی کرده است.

گفتنی است در آخرین نشست این مجمع که در مسجد امام حسین علیه السلام لنده برگزار شد با حمایت بنیاد علوی از تعدادی از شرکت کنندگان و قاریان شهرستان تجلیل شد.