برگزاری نشست مسئولین نهادهای فرهنگی لنده در آستانه محرم؛

تولید شصت هزار ماسک در ایام محرم با حمایت بنیاد علوی در لنده+تصویر

در آستانه ماه محرم، جلسه هماهنگی مسئولین دستگاه های مختلف فرهنگی لنده با حضور امام جمعه شهرستان، فرمانده سپاه پاسداران، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و دبیر و مسئول فرهنگی نهاد آبادانی و پیشرفت این شهرستان پیرامون رعایت شیوه نامه های بهداشتی در ایام محرم برگزار شد.به گزارش سایت خبری لنده؛ در این جلسه که به میزبانی دفتر نهاد آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان برگزار شد، مهمترین دغدغه حمایت از هیات های مذهبی, تامین وسایل حفاظتی از جمله ماسک و… برای عزاداران بود.

بنابراین گزارش در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام محمودی اصل، امام جمعه شهرستان ضمن برشمردن اهمیت برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط متولیان هیات های مذهبی و عزاداران تاکید کرد.

ایشان برگزاری مراسم عزاداری در هیات های شهرستان را مطابق با مصوبه ستاد ملی کرونا ضروری دانست.

تامین ۶۰ هزار عدد ماسک با حمایت بنیاد علوی

در ادامه، مهندس مرادی پور دبیر نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان از جمله اولویت های این نهاد را کمک به توسعه مباحث و زیر ساخت های  فرهنگی در کنار سایر حوزه ها عنوان کرد و شکل گیری واحد فرهنگی در نهاد آبادانی و پیشرفت شهرستان را موثر در مباحث مربوط به این حوزه دانست.

دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت لنده با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری محرم امسال در شرایط کرونایی اظهار داشت؛ تامین مواد اولیه برای دوخت و تولید بیش از ۶۰ هزار ماسک در دستور کار است که با کمک گروه های جهادی و هیات های مذهبی این کار بزرگ انجام خواهد گرفت.

همچنین در این جلسه سرگرد پاسدار اسفندیار مختاری، به ظرفیت گروه های جهادی برای ضد عفونی کردن هیات های عزاداری اشاره و از آمادگی این نهاد در اجرای مرحله دوم رزمایش مواسات و همدلی در ایام محرم خبر داد.

در جلسه مسئولین دستگاه های فرهنگی شهرستان حجت الاسلام سید امین خسرو نژاد مسئول واحد فرهنگی نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان در این شهرستان نیز از جمله برنامه های فرهنگی متناسب با ایام محرم را تولید محتوای مباحث دینی در فضای مجازی، برگزاری مسابقات بزرگ کتابخوانی، حماسه حسینی اثر استاد شهید مرتضی مطهری و عبرت های عاشورا عنوان کرد.