مجری طرح توان افزایی بنیاد علوی درشهرستان لنده خبرداد :

تقویت و حمایت از کسب و کارهای روستایی با تشکیل سه تعاونی فراگیر ملی در شهرستان لنده +تصویر

سایت خبری لنده : در ادامه طرح توان افزایی بنیاد علوی در شهرستان لنده و در راستای سیاست های محرومیت زدایی و حمایت از مشاغل روستایی طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان، سه تعاونی فراگیر ملی در دهستان های موگرمون، آل طیب و بخش مرکزی تشکیل شد.
در این ارتباط آقای دکتر اصغر طهماسبی عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی و مجری طرح توان افزایی بنیاد علوی درشهرستان لنده اشاره داشتند که تعاونی های فراگیر ملی نوعی تعاونی متعارف است که برای فقرزدایی از سه دهک پایین درآمدی تشکیل می شود وعضویت سایرافراد دراین تعاونی آزاد است ولی در بدو تشکیل حداقل ۷۰% اعضای آن باید از سه دهک پایین درآمدی باشند.

علاوه بر آن ایشان به شرایط اختصاصی عضویت دراین تعاونی ها اشاره کرده و تاکید داشتند که بر اساس مصوبه بنیاد علوی عضویت در تعاونی های فراگیر شهرستان لنده منحصر به اعضای صندوق های آبادانی و پیشرفت روستاها می باشد. لذا روستاییان علاقمندان به عضویت در تعاونی های فراگیر باید ابتدا در صندوق روستاها عضو شوند.
بر اساس گفته های دکتر طهماسبی زمینه های فعالیت این تعاونی ها تولیدی توزیعی و خدماتی بوده و شامل موارد زیر خواهید بود
۱- شناسایی و استفاده از مزیتها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان
۲- تهیه و اجرای طرحها و برنامه‌های جامع کسب و کار در حوزه‌های مختلف تولیدی، بازرگانی، خدماتی، کشاورزی، صنعتی، گردشگری، فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات، انرژیهای نو و امثال آن براساس مطالعات انجام شده.
۳- اجرای طرحهای بزرگ صنعتی و عمرانی بعنوان پیمانکار.

در نهایت ایشان اظهار امیداواری کردند که با حمایت بنیاد علوی وهمکاری و مساعدت دستگاههای اجرای این تعاونی ها بتوانند در اشتغال زایی و محرومیت زدایی از روستاهای شهرستان لنده موثرباشند.