به همت گروهی از معلمان و دانشجویان؛

تشکیل اولین گروه جهادی علمی-آموزشی در شهر لنده+تصاویر

شهر لنده به واسطه کوچ بسیاری از خانوارهای روستائی در سالهای گذشته، زیرساخت های آموزشی آن با جمعیت آن همخوانی ندارد به گونه ای که شاهد هستیم در کلاس های درس مدارس ابتدایی در مرکز شهر و چهار شهرک چسبیده به آن کلاس های درس گاها پذیرای ۳۰ دانش آموز و درمواقعی حتی این آمار بیشتر است.

آنچه در این میان به عنوان حلقه مفقوده باید پیگیر آن بود، فرآیند یاددهی و یادگیری است، مقوله ای كه قطعا سودآموزی را تقلیل میدهد و خانواده های را می بینیم كه بضاعت فرستادن فرزندان خود به کلاس های درس خصوصی ندارند.

سایت خبری لنده-در این سالها در کشور ما عده ای انسان های خیر با تشکیل گروه های جهادی در حوزه های مختلف بهداشتی و درمان و عمرانی فعالیت و در مواقعی نیز شاهد اقدامات فرهنگی از سوی چنین گروهای نیز هستیم. در این میان آنچه که کم رنگ تر به نظر میرسد و خلایی که در گروهای جهادی احساس میشود، بحث اقدامات خیر خواهانه در حوزه آموزش و سواد آموزی است.

بنابراین گزارش تعدادی از معلمان و دانشجویان شهر لنده در راستای این دغدغه مهم، با هدف کمک به ارتقای سطح علمی دانش آموزان این منطقه محروم در قالب گروه جهادی علمی -آموزشی، برآن شدند این خلا را پر کنند تا دیگر شاهد نباشیم دانش آموزی به دلیل نداشتن بضاعت مالی از حضور در یک کلاس درس تقویتی محروم بماند.

این گروه از معلمان و دانشجویان با استفاده از ظرفیت و فضای مساجد اقدام به تشکیل کلاس های آموزشی کردند که با پیگیریهای انجام شده این اقدام جهادگران عرصه علم و دانش در شهر لنده با استقبال دانش آموزان نیازمند و اولیای آنان همراه شده است.جهادگرانی در عرصه علم و دانش که با هدف حمایت از دانش آموزان این منطقه محروم به پا خواستند تا دین خود به جامعه خویش را در وضعیتی که فشار اقتصادی بر خانواده ها حکم فرماست ادا نمایند.

بی شک اقدامات چنین گروه های جهادی نیازمند تشویق و حمایت جدی از سوی نهادها و دستگاه های متولی است تا این عزیزان با علاقمندی بیشتر در عرصه سواد آموزی فعالیت کنند و این فعالیت را به دیگر مناطق شهر، خصوصا روستاهای محروم گسترش دهند.

گفتنی است این گروه ۸ نفره از معلمان و دانشجویان جهادگر شهر لنده مدتی است در مسجد جامع شهر لنده اقدام به برگزاری کلاس های تقویتی و آموزش مباحث قرآنی و تربیتی میکنند.