تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآن در شهرستان لنده به همت بنیاد علوی

تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآن در شهرستان لنده به همت بنیاد علوی

امام جمعه لنده با اشاره به اهمیت و جایگاه قرآن در میان مسلمانان گفت : دلها فقط با یادخداوند آرام می گیرد وبه همین خاطر انس باقرآن ضرورت دارد چرا که قلبی که با قرآن است وخانه ای که قرآن در آن تلاوت می شود، شیطان در آن راه ندارد.
سید هدایت الله محمودی اصل هدف از برگزاری این مراسم را ترویج و اشاعه فرهنگ قرآنی درسطح جامعه و انس نسل جوان با قرآن عنوان کردوگفت : برگزاری کلاس های آموزش قرائت ، حفظ قرآن کریم، اذان و ترتیل از برنامه هایی است که در طول ایام سال خصوصا در ماه مبارک رمضان ،توسط موسسه های قرآن و عترت ودفتر امام جمعه و تبلیغات اسلامی شهرستان لنده برگزار می شود

برگزیدگان مسابقات قرآن

برگزیدگان مسابقات قرآن

وی افزود : تعمیق باورهای دینی، ترویج فرهنگ قرآنی، بهره گیری از آموزه های دینی وقرآنی برای نسل جوان، استحکام خانواده هاو مصونیت ازهجمه های فرهنگی را ازجمله اهداف برگزاری این مراسم عنوان کرد.
امام جمعه لنده گفت :بنیاد علوی در عرصه های مختلف در جهت آبادانی وپیشرفت شهرستان و توانمند سازی خانواده و اشتغال قدمهای خوبی را برداشته است و همچنین یکی ازبرنامه های مهم این نهاد مقدس در عرصه فرهنگی پشتیبانی از مسابقات قرآنی در این شهرستان بود .
وی گفت :مسابقات قرآن شهرستانی در رشته های حفظ ،قرائت ، ترتیل و اذان برگزار شد که دراین دوره از مسابقات ۹۱ نفر شرکت کردند که از ممتازین رشته های مختلف با حمایت بنیادعلوی، تقدیر بعمل آمد.
مهمترین ویژه برنامه های این مراسم تلاوت قرآن ،سخنرانی ،عزاداری وسینه زنی سالار شهیدان وتجلیل از برگزیدگان قرآنی بود.