مدیر جهاد کشاورزی لنده؛

بازگشایی جاده های بین مزارع خدمت بزرگ بنیاد مستضعفان به کشاورزی شهرستان لنده است/ دسترسی به ۲ هزار هکتار زمین زراعي با همکاری بنیاد مستضعفان میسر شد+تصاویر

فرماندار و مدیر شهرستان طرح آبادانی و پیشرفت لنده، بهمراه بخشدار بخش موگرمون و مدیران جهاد کشاورزی و منابع طبیعی از پروژه احداث و بازگشایی جاده های بین مزارع در روستاهای مونه و دشت بن بازدید کردند.

سایت خبری لنده؛ در حاشیه این بازید مدیر جهاد کشاورزی لنده گفت: پروژه بهسازی جاده‌های بین مزارع این شهرستان با اعتبار ۳۰۰ میلیون که توسط بنیاد مستضعفان تامین اعتبار آن انجام شد در چندین منطقه از روستاهای بخش مرکزی و موگرمون در حال اجراست.

حکمت اله همتی افزود: این پروژه با مشارکت بهره برداران بخش کشاورزی و بنیاد مستضعفان اجرا میشود که با توجه به روند خوب عملیات احداث و بازگشایی در هفته های آینده دسترسی به  ۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان میسر خواهد شد.

وی اظهار داشت: در دو بخش مرکزی و موگرمون، بیش از ۲ هزار هکتار زمین زراعی دیم وحود دارد که سالها بود به لحاظ عدم تردد ماشین آلات و ادوات کشاورزی، تسریع در حمل و نقل محصولات کشاورزی و رفت و آمد یا رها شده بودتد و یا قسمتی ناچیز زیر کشت میرفت که این روزها با مساعدت بنیاد مستضعفان شاهد رفع مشکلات این بخش از زمین های زراعی هستیم.

وی خاطرنشان کرد؛ با بازگشایی این حجم زمین کشاورزی، عملیات کاشت و برداشت با ادوات کشاورزی صورت میگیرد که قطعا شاهد بهره وری چندین برابری در حوزه کشاورزی شهرستان خواهیم بود.

مدیر جهاد کشاورزی لنده عنوان کرد؛ با روندی که بنیاد مستضعفان در جهت رفع محرومیت زدایی درپیش گرفته است انشالله شاهد مهاجرت معکوس به روستاهای شهر ستان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بهسازی جاده ها باعث بهبود کارکرد ماشین آلات کشاورزی و بهره مندی خانوارهای بسیاری خواهد شد، افزود: با اجرای این
طرح، بیش از ۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی از مزایای آن بهره مند خواهد شد.

در ادامه تصاویری از بازدید مسئولین شهرستان لنده از روند احداث و بازگشایی جاده های بین مزارع در منطقه مونه و دشت بن را خواهید دید.