بازدید کشاورزان لنده از طرحهای کشاورزی فارس

بازدید کشاورزان لنده

در سفری دو روزه، هیأتی متشکل از مدیر محرومیت زدائی لنده، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهمراه گروهی از کشاورزان از ظرفیت‎های کشاورزی شهرستان استهبان در استان فارس بازدید کردند.

همتی نژاد مدیر جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید کشاورزان از باغات و مزارع شهرستان استهبان گفت؛ از آنجا که شهرستان لنده دارای سه اقلیم آب و هوای گرمسیری، نیمه گرمسیری و سرد سیری است و همچنین میانگین بارش بالای بارندگی در طول سال درصدد هستیم الگوی کشت در شهرستان را به سمت محصولاتی ببریم که هم صرفه ی اقتصادی مناسب تری دارند و هم در بازده زمانی کوتاه تری محصولات آنها وارد بازار فروش شوند، ازینرو در اولین اقدام با همکاری بنیاد علوی گروهی از کشاورزان از مزارع کشاورزی انگور و انجیر شهرستان استهبان در استان فارس بازدید داشتند .

حکمت اله همتی نژاد مدیر جهاد کشاورزی لنده ضمن تقدیر از حمایت های بنیاد علوی گفت؛ در این بازدید یک روزه گروهی از متقاضیان کشت انجیر و انگور دیم از ایستگاه تحقیقاتی انجیر دیم استهبان وباغات انگور دیم خرامه استان فارس و مزارع کشت زعفران بازدید کردند.

بازدید کشاورزان لنده

همتی نژاد افزود؛ در ادامه بازدید از مزارع کشاورزی بهمراه مهندس یزدان پرست مدیر محرومیت زدایی لنده با معاونت ترویج و کارشناسان باغبانی استان فارس و مدیر وپرسنل جهاد کشاورزی استهبان فارس و همچنین مدیر ایستگاه تحقیقاتی انجیر فارس نشست هایی داشتیم .

همتی نژاد با اشاره به حضور تیم تحقیقاتی از فارس در لنده خاطرنشان کرد؛ در ادامه همکاری های بنیاد در راستای توسعه بخش کشاورزی شهرستان لنده، دوره های ترویجی با همکاری اساتید مرکز تحقیقات کهگیلویه وبویر احمد و استان فارس در لنده برگزار خواهد شد.

وی افزود؛ با توجه به تنش های آبی وخشکسالیهای اخیر جهاد کشاورزی اقدام به سوق دادن کشاورزان به سمت محصولات کم مصرف نموده است و دراین راستا تا به امروز بالغ بر ۳۰۰ هکتار از اراضی ملی را درقالب اراضی شیبدار جهت کشت انجیر وانگور دیم واگذار نموده است .

در ادامه مهندس یزدان پرست مدیر محرومیت زدائی شهرستان لنده گفت: بمنظور ارتقاء وبهره وری بیشتر و با هدف ارتقاء دانش وآشنایی با طرحهای شاخص شهرستان استهبان در حوزه کشاورزی و الگو برداری از طرحهای موفق این استان، تعدادی از کشاورزان لنده بهمراه مدیر جهاد کشاورزی این شهرستان از طرحهای کشاورزی استهبان بازدید بعمل آوردند.بازدید کشاورزان لنده 

وی خاطرنشان کرد؛ این سفر به منظور بررسی روش‎های ممکن تبادلات سرمایه‎گذاری در بخش تولیدات کشاورزی انجام شد که در ادامه با حضور کارشناسان مرکز تحقیقات و ترویج هر دو استان شاهد اجرای چنین برنامه های در شهرستان لنده خواهیم بود.

مهندس یزدانپرست مدیر طرح محرومیت زدایی بنیاد علوی گفت؛ بنیاد در راستای رفع محرومیت زدایی و کمک به اشتغال شهرستان آمادگی لازم را جهت اعطای تسهیلات کم بهره به متقاضیان حوزه کشاورزی را دارد.