مسئول نهاد آبادانی و پیشرفت لنده خبر داد؛

بازدید کشاورزان شهرستان لنده از مزارع الگوی کشت گیاهان دارویی استان فارس+تصاویر

۲۵ کشاورز رسته گیاهان دارویی نهاد آبادانی و پیشرفت لنده با حضور در مزارع الگوی کشت گیاهان داوریی فارس از این مزارع بازدید کردند.

سایت خبری لنده

در این بازدید کشاورزان از نزدیک با ارقام گیاهان دارویی، شیوه های کشت  و مزایای اقتصادی آنها آشنا شدند.

مسئول نهاد آبادانی و پیشرفت شهرستان لنده در گفتگو با سایت خبری لنده گفت؛ ترویج کشت گیاهان دارویی ، ایجاد اشتغال پایدار ، آشنایی بهره برداران با مزایای کشت گیاهان دارویی از مهمترین اهداف این بازدید بوده است.

وی افزود بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته کشاورزان از مزارع پیشرو استان فارس (گلخانه تولید نشا شرکت فردین کشت و همچنین بازدید از مزارع تحقیقاتی گیاهان دارویی دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز بازدید کردند.

مهندس مرادی پور یاد آور شد؛ این بازدید میدانی با هدف شناخت انواع گیاهان دارویی، روش های کاشت، چگونگی مبارزه با آفات و امراض، و شیوه ی تغذیه گیاهان دارویی، روش های برداشت و عملیات خشک کردن و در پایان بررسی درآمد و هزینه کاشت انواع گیاهان دارویی انجام گرفت.

ایشان تصریح کرد؛ در این بازدید کشاورزان ما از مزارع کشت آویشن شیرازی، آویشن باغی، به لیمو، نعناع فلفلی، بادرنجبویه، چای ترش و گل گاوزبان بازدید بعمل آوردند.

مسئول نهاد آبادانی و پیشرفت لنده اظهار داشت؛ در جریان بازید های میدانی این دوره کارشناس گیاهان دارویی شرکت فردین کشت توضیحات لازم جهت کاشت انواع گیاهان دارویی، نگهداری و نحوه ی مبارزه با افات و علف هرز و عملیات خشک کردن را تشریح و پس از آن نیز کشاورزان از گلخانه تولید نشاء بازدید کردند.

مرادی پور یادآور شد؛ قرار است نشای کشاورزان شهرستان لنده از این گلخانه و تحت مشاور شرکت فردین کشت تولید و به کشاورز ما تحویل داده شود.

در ادامه گزارشی تصویری از این دوره آموزشی در استان فارس را مشاهده خواهید کرد.