ایجاد اشتغال در راستای محرومیت زدایی از اهداف بنیاد مستضعفان است

به گزارش سایت خبری لنده به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان،برزگری مدیر عامل بنیاد علوی در برنامه دستاورد با بیان اینکه بنیاد مستضعفان در دو بخش اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی فعالیت می‌کند، گفت: بخش اقتصادی بنیاد مستضعفان فعالیت می‌کند تا به محرومین و مستضعفان برسد و رفع محرومیت کند. برای اینکه این مهم متمرکز شود، در نهادی به نام بنیاد علوی همه این فعالیت‌ها انجام می‌شود.

وی اشاره کرد: جامعه هدف بنیاد علوی جامعه روستایی محروم است. البته با جامعه شهری نیز سر و کار داریم، اما جامعه هدف اصلی که مستضعفان هستند، در روستا‌ها قرار دارند و به همین جهت تمرکز روی آن‌ها است.
مدیر عامل بنیاد علوی افزود: این تمرکز به چند دلیل صورت می‌گیرد؛ نخست آنکه مهاجرت معکوس شهر به روستا را ایجاد کنیم تا حاشیه نشینی و آسیب‌های اجتماعی به وجود نیاید. دوم آنکه باید زیرساخت‌های روستا‌ها و مناطق محروم را ایجاد کنیم و همچنین جامعه‌ای که در این مناطق معیشت پایدار ندارند را شاغل کنیم تا در منطقه پایدار باشند و به این شکل به حاشیه شهر‌ها جابه جایی نداشته باشیم.
وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان با حکم مرحوم حضرت امام (ره) تشکیل شد، گفت: قرار بر این شد بنیاد مستضعفان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، متولی املاک و پول‌های محرومینی که توسط طاغوتیان مصادره کرده بودند، باشد و با بهره وری از آن ها، سود به دست آمده را به مستضعفین برساند. بنیاد علوی نیز به عنوان زیرشاخه بنیاد مستضعفان تشکیل شد و الان به عنوان یک شرکت اداره می‌شود و تابع قوانین شرکت است.
برزگری در گفتگو با رادیو گفتگو با بیان اینکه بنیاد مستضعفان تلفیق بودجه و مجمع را انجام می‌دهد، عنوان کرد: پولی که بنیاد مستضعفان برای رفع محرومیت به بنیاد علوی می‌دهد، پس از پرداخت مالیات است و در واقع با توجه به اینکه بنیاد علوی موسسه خیریه است، مالیات تکلیفی ندارد.
وی در بیان اهداف بنیاد اظهار کرد: یکی از اهداف بنیاد ایجاد اشتغال در راستای محرومیت در مناطق است و این از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و با توجه به اینکه در تمام کشور فعالیت می‌کنیم، کار بسیار سنگینی در این حوزه انجام می‌شود.