اقدام قابل تقدیر آموزش وپرورش لنده؛

افتتاحیه اولین موزه آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویر احمد/رونمایی از سند خاص معلم لنده ای+تصاویر

امروز ۱۲ اردیبهشت سالگرد شهادت استاد مطهری و روز گرامیداشت مقام معلم است ، هرچند اکثر برنامه های گرامیداشت این روز در سطح کهگیلویه وبویراحمد به هفته آینده موکول شده است اما امروز در تاریخ کهگیلویه و بویراحمد ، خاص ترین برنامه برای گرامیداشت مقام معلم انجام گرفت و آن هم افتتاح اولین موزه آموزش و پرورش در کهگیلویه و بویراحمد است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان لنده در این آیین اظهار داشت : از برنامه های ویژه گرامیداشت مقام معلم ، افتتاح اواین موزه آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان لنده بوده است که امروز شاهد تحقق این کار فرهنگی خوب هستیم.
سایت خبری لنده؛دکتر علی جاویدان افزود : این موزه از ویژگی های خاصی برخوردار است از جمله به نمایش گذاشته شدن اسنادی از دوره های مختلف از جمله دوران رواج مکتب هاسعی داریم تحلیلی هم از عملکرد آموزش و پرورش شهرستان لنده داشته باشیم که بتوانیم چالش ها و مشکلات را بررسی کنیم تا چراغ راهی برای آینده داشته باشیم.
علی جاویداندلیل تاسیس این موزه در دبیرستان اردیبهشت این است که این مدرسه قدیمی ترین مدرسه شهرستان است.
وی همچنین اعلام کرد در این مراسم افتتاحیه از بازنشستگان دعوت کردیم که شاید با تجدید خاطرات نشاط و شادابی را برای این عزیزان ایجاد کنیم که خوشبختانه شور و شوق بازنشستگان فرهنگی در این مراسم بسیار جالب و دیدنی بود.
جاودان افزود : این موزه و اسناد آن می تواند برای جوانان چراغ راهی از گذشته برای رسیدن به آینده ای روشن و امیدوار کننده باشد.

دبیر موزه آموزش وپرورش شهرستان لنده در آیین افتتاحیه گفت؛ بر اساس مصوبه شورای آموزش و پرورش در راستای ایجاد موزه آموزش و پرورش شهرستان لنده با هدف بستر سازی مناسب برای استفاده از تجارب گذشتگان و  فراهم آوردن شرایطی برای مقایسه وضعیت آموزشی گذشته و حال، تجلیل از پیش كسوتان و طلایه داران نظام تعلیم و تربیت، حفظ یاد و نام شان امروز شاهد افتتاحیه موزه آموزش وپرورش این منطقه هستیم .
دکتر فضیلت افزود؛ همه همكاران تقاضا مندیم جهت راه اندازی این موزه هر آنچه از گذشته آموزش و پرورش این شهرستان مانند تصاویری از مدارس قدیمی ، دانش آموزان ، وسایل كمك آموزشی و كتابهای درسی و قدیمی  تصویر و زندگی نامه ی دبیران و مدیران ،مدارك تحصیلی دوره های مختلف آموزشی و آلبومهایی از تصاویر دانش آموزان ، مدیران و مدارس قدیمی سالنامه‌های مدارس، مجلات و روزنامه های قدیمی و نشریات مربوط به آموزش و پرورش  را دارند به دبیرخانه این موزه واقع در دبیرستان علامه حلی تحویل دهند.
رونمایی از یک سند خاص!
اما از نکات قابل تامل در این موزه از چند سند خاص و جالب رونمایی شد که در یکی از این اسناد جالب ، مدیر مدرسه طی نامه ای از مسئولین آموزش و پرورش می خواهد به دلیل کسالت وی و عدم تدریس موثر ، یک روز از حقوق وی کسر گردد.
گزارش تصویری از حضور پرشور فرهنگیان لنده در آیین افتتاحیه اولین موزه فرهنگی استان کهگیلویه و بویر احمد