با حضور مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویر احمد صورت گرفت؛

اعلام آمادگی بنیاد علوی در اجرای طرح‌های گردشگری لنده

با مشارکت بنیاد علوی و میراث فرهنگی، پروژه ویژه و شاخص جاذبه گردشگری در منطقه موگرمون از توابع لنده تعریف خواهد شد و تلاش و برنامه ریزی بر این است تا این طرح به برند گردشگری جنوب غرب کشور تبدیل شود.

اعلام آمادگی بنیاد علوی در اجرای طرح‌های گردشگری لنده/ضرورت تعجیل در تعیین تکلیف زمین به بنیاد از سوی دستگاه های متولی+تصویرنشست بررسی طرح توسعه زیر ساخت های گردشگری شهرستان لنده با محوریت اجرای یک پروژه فاخر در منطقه موگرمون با حضور مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان، فرماندار و دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت این شهرستان برگزارشد.

سایت خبری لنده؛ در ابتدای این نشست سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان لنده به ظرفیت های گردشگری شهرستان پرداخت و از جمله نیازهای ضروری این شهرستان را احداث تفرجگاه های تفریحی و اقامت گاه های بوم گردی دانست.
خیر اله خیر اندیش اظهار داشت؛ در راستای توسعه زیر ساخت های گردشگری شهرستان هر کمکی از سوی مجموعه میراث فرهنگی در شهرستان لازم باشد صورت خواهد گرفت و در برنامه جدید ضمن تقدیر از نگاه ویژه بنیاد علوی در تلاشیم از این فرصت در راستای توسعه زیر ساخت های گردشگری نهایت بهره را ببریم.

در ادامه مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کهگیلویه بویر احمد اعلام آمادگی بنیاد علوی برای مشارکت در اجرای طرح‌های گردشگری در شهرستان لنده را یک فرصت طلایی عنوان و گفت: به همت بنیاد پروژه ویژه و شاخص گردشگری در این شهرستان تعریف خواهد شد که انشالله تلاش بر این است تا این طرح به برند گردشگری جنوب غرب کشور تبدیل شود.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کهگیلویه بویر احمد و کارشناسان این سازمان در این نشست مشترک که با هدف بررسی توسعه زیرساخت های گردشگری منطقه موگرمون از توابع لنده برگزار شد اظهار داشت: این اراده در مجموعه میراث فرهنگی وجود دارد تا بر اساس یک تفاهم نامه مشترک منطقه موگرمون به قطب گردشگری تبدیل شود و در این راه از برنامه های بنیاد مستضعفان حمایت خواهیم کرد.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد؛ در بحث تامین اعتبار برای اجرای این پروژه هیچ مشکلی نداریم. برای این پروژه هم اعتبار ملی لحاظ شده است و هم استانی و با تجمیع این اعتبارات با سهم مشارکتی بنیاد طرحی فاخر که مد نظر است اجرا میشود.

   اعلام آمادگی بنیاد علوی در اجرای طرح های گردشگری لنده

در این نشست مهندس مرادی پور دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت لنده با اشاره به ظرفیت های گردشگری این شهرستان گفت؛ موضوع گردشکری لنده بواسطه دارابودن ظرفیت بکر و زیبای منطقه موگرمون و حجم بالای استقبال گردشگران به یک نیاز مبرم تبدیل شده است ولذا با پیگیری های صورت گرفته از سوی بنیاد یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص داده شد که منتظر واگذاری زمین و آغاز عملیات اجرایی هستیم.

نماینده بنیاد مستضعفان در ادامه ساماندهی جاده ارتباطی به محل اجرای طرح گردشگری را نیز بدان اشاره و گفت، همزمان با اجرای طرح مورد نظر بهسازی، تسطیح و آسفالت جاده ی دسترسی در دستور کار قرار می گیرد.

دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت لنده تعامل و مشارکت بین بخشی در راستای تسریع در کار این پروژه را ضروری دانست.

وی در پایان اظهار داشت؛ بنیاد در راستای توسعه زیر ساخت های گردشگری لنده و بطور خاص پروژه تعریف شده در حاشیه رودخانه موگرمون عملا پای کار است که امید داریم زمین مورد نظر برای اجرای این طرح در سریعترین زمان ممکن تحویل گردد.

در بخش پایانی این نشست سید خدادوست موسوی فرماندار لنده نیز گفت؛ موگرمون زیبایی های بکر و یکی از بهترین مناطق گردشگری استان است که متاسفانه در این سالها برای توسعه زیر ساخت های گردشگری آن کار ملموسی صورت نگرفت.

وی افزود؛ طراحی یک مجموعه کامل گردشگری باتوجه به ظرفیت و زیبایی های خدادادی منطقه موگرمون می تواند نقش مهمی در حوزه گردشگری داشته باشد.

سید خدادوست موسوی اظهار داشت؛ بعد از سالها انتظار از سوی میراث فرهنگی برای توسعه زیر ساخت های گردشگری لنده اعتبارات خوبی لحاظ شده است و از سوی دیگر ظرفیت بنیاد علوی و نگاه ویژه آنها به بحث گردشگری فرصتی طلایی برای تبدیل موگرمون به قطب گردشگری در استان و حتی جنوب غرب کشور است.

بنابراین گزارش آنچه از نشست امروز مشترک مدیران میراث فرهنگی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد و مسولین شهرستان لنده برداشت میشود، موضوع اساسی و مهم، تعیین تکلیف زمین برای احداث این طرح گردشگری است. موضوعی که لازم است در سریعترین زمان ممکن دستگاه های متولی نسبت به آن اقدام نمایند و اجازه داده نشود این فرصت طلایی از دست برود.

اعلام آمادگی بنیاد علوی در اجرای طرح‌های گردشگری لنده/ضرورت تعجیل در تعیین تکلیف زمین به بنیاد از سوی دستگاه های متولی+تصویر