گفتگوی اختصاصی با رییس آموزش وپرورش لنده؛

ارتقای کیفیت آموزش با حمایت های بنیاد مستضعفان- علوی/ حمایت از نظام تعلیم و تربیت در توسعه و آینده کشور مفید و موثر است+تصاویر

آموزش و پرورش وسیله رسیدن آدمی به نهایت شرافت انسانی است ونمی توان جامعه ای پیشرفته و خالی از محرومیت را در هیچ جایی پیدا کرد مگر آنکه ابتدا تقویت زیر ساخت های آموزشی را در دستور کار قرار داده باشند که قطعا نیروی انسانی تحصیل کرده و بهنجار می تواند شتاب بیشتری به توسعه پایدار و به تبع آن توسعه پایدار یک جامعه بدهد.

بنیاد علوی به عنوان بازوی محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان پس از مطالعه همه جانبه ظرفیت های شهرستان لنده به عنوان پایلوت محرومیت زدایی در اسفند ۹۶ حمایت از دانش آموزان این منطقه محروم را در قالب طرح های کارشناسی شده و امضای تفاهم نامه هایی در راستای زدودن چهره محرومیت از سیمای این شهرستان آغاز کرد.

در طرح آبادانی و پیشرفت این شهرستان یکی از حوزه های که مورد توجه ویژه بنیاد علوی قرار گرفت حوزه آموزش وپرورش بود که در ادامه در گفتگویی دکتر علی جاویدان رئیس آموزش و پرورش شهرستان لنده گزارش کوتاهی از این حمایت ها را به شرح ذیل ارائه نمودند.

رییس آموزش و پرورش این شهرستان در گفتگو با سایت خبری لنده گفت؛ با ورود بنیاد علوی، احصای نیازمندیهای حوزه های مختلف آموزش وپرورش شهرستان در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه کمک های خوبی تا به امروز به آموزش وپرورش شد.

ساخت و ساز ها-حوزه عمران آموزش وپرورش لنده-دکتر جاویدان یکی از نیازمندیهای وضعیت فعلی و پیش بینی برای آینده را احداث کلاس های درس جدید عنوان و در این راستا خبر داد؛ در بحث ساخت و ساز و حوزه عمران در برنامه های حمایتی بنیاد علوی از آموزش وپرورش پس از بررسی های به عمل آمده مشخص شد یکی از مشکلات در شهرستان لنده فضا های آموزشی است که برنامه ریزی جهت ساخت ۶۰ کلاس درس با مشارکت ۵۰ میلیارد ریالی بنیاد علوی شروع شده است که با احداث این کلاس های درس مشکلات فضاهای آموزشی ما در شهر لنده و روستاها به حداقل خواهد رسید.

۵۵ مدرسه فرسوده-خشتی و گلی در شهرستان لنده-رئیس آموزش وپرورش در این بخش از گزارش یک ساله و حمایت های بنیاد علوی از مجموعه آموزش وپرورش لنده گفت؛ بسیاری از مدارس ما در شهر و روستا فرسوده-خشتی و گلی بودند که نوسازی و ترمیم ۵۵ مدرسه شهرستان از آبان ۹۷ در دستور کار قرار گرفته است.این مدارس رنگ آمیزی، گچکاری، بتن ریزی، ایزوگام و دیوار کشی شدند تا با برطرف نمودن خرابی های که در اثر گذر زمان بر چهره مدارس نسشته بود فضایی زیبا برای دانش آموزان مهیا شود. فضایی که تسهیل کننده فرآیند یادگیری بهتر خواهد شد.

تجهیز ۵۵ مدرسه شهری و روستایی-رییس آموزش وپرورش یکی از بزرگترین مشکلات این اداره و مدارس تحت پوشش آن را کمبود تجهیزات عنوان و گفت؛ با هدف بالابردن کیفیت آموزش در مدارس شهرستان لنده بخصوص در مدارس روستایی استفاده از وسایل کمک آموزشی و هوشمند سازی متناسب با آموزش ها و سرفصل های آموزشی در دستور کار بنیاد علوی قرار گرفت.

ایشان نیازمندی های ضروری دانش آموزان این منطقه را وسایلی از جمله رایانه، پرده نمایش-پروژکتور، دستگاه کپی، چاپگر و….عنوان و اظهار داشت، به کمک بنیاد علوی بیش از یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان تجهیزات ذکر شده خریداری و این وسایل بعد از آنکه تحویل اداره آموزش وپرورش گردید به مدارس بر اساس نیاز های اعلام شده مدیران تحویل داده شد.

حوزه فرهنگی و حمایت های بنیاد علوی دانش آموزان-دکتر جاویدان در این بخش اشاره به حوزه فرهنگ اشاره و اظهار داشت؛ در سال آموزشی ۹۶-۹۷ به کمک بنیاد علوی از برترین های مسابقات قرآن-عترت و نماز مراحل شهرستانی، استانی و کشوری با اهدای هدایایی در خور شأن دانش آموزان تجلیل شد.

آموزش و حمایت بنیاد علوی از نخبگان علمی-یکی از مهمترین مباحث آموزش وپرورش حوزه آموزش است و دز راستا رییس اداره آموزش وپرورش لنده خبر داد؛ در حوزه آموزش برای اولین بار در سطح استان، آموزش وپرورش شهرستان لنده توانست از ۲۴۰۰ دانش آموز نخبه در سطوح مختلف تحصیلی که حائز رتبه های برتر کلاس درس خود شدند تجلیل کند.

وی همچنین در بخش آموزشی و حمایت های بنیاد در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ یاد آور شد؛ ملزومات آموزشی ۲۴۵۰ دانش آموز در مناطق روستایی شهرستان تامین شد.

تامین پوشاک و البسه دانش آموزان مناطق روستایی شهرستان- دکتر جاویدان در ادامه حمایت های انجام گرفته از دانش آموزان خاطرنشان کرد؛ در مهر ماه سال گذشته پوشاک و البسه ۲۴۰۰ دانش آموز مناطق روستایی به کمک بیناد علوی تامین شد و در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.

رییس آموزش وپرورش لنده ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های ویژه بنیاد مستضعفان- علوی گفت؛ حمایت های بنیاد مستضعفان-علوی باعث ارتقای کیفیت آموزش در شهرستان لنده شد که حمایت از نظام تعلیم و تربیت در توسعه و آینده کشور مفید و موثر است.

جاویدان کمک های انجام گرفته از سوی بنیاد مستضعفان-علوی را در کاهش فشار به خانواده ها موثر و همچنین عنوان داشت، بخش اعظمی از مطالبات آموزش وپرورش محقق و مدارس شهرستان تا سالهای آینده مشکلی نخواهند داشت.

ایشان سرمایه گذاری در آموزش وپرورش را یک عامل کلیدی در فرآیند رشد و توسعه اقتصادی هر جامعه عنوان و اظهار داشت؛ سود این سرمایه گذاری در واقع تربیت نیروی انسانی تحصیل کرده خواهد بود که خود می تواند چهره کریه فقر و محرومیت را از سیمای جامعه در آینده ای نزدیک بردارد.

در ادامه گزارش تصویری از حمایت های مختلف بنیاد مستضعفان-علوی از دانش آموزان شهرستان خواهید دید.