اجرای طرح های راهبردی پیشرفت و آبادانی روستاهای شهرستان لنده

پنجمین سفر رئیس بنیاد مستضعفان کشور به شهرستان لنده بااجرای طرح های راهبردی پیشرفت و آبادانی در روستاهای این شهرستان با تشکیل صندوق ها و تعاونی های روستایی در حال شکل گیری است
شهرستان لنده در استان کهکیلویه و بویر احمد بعد از تجربه موفق قلعه گنج در کرمان در حوزه پایلود اقتصادی از طرف بنیاد مستضعفان بعنوان سومین شهرستان در حوزه پایلود اقتصادی معرفی شد و فعالیت این بنیاد شروع، و در حال پیشرفت می باشد.
سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان کشور و موسی برزگری رییس بنیاد علوی کشور در نشست هم اندیشی ودیدار با مردم و تسهیل گران در مسجد روستای ایدنک به تبیین وبرنامه های این بنیاد در سطح شهرستان لنده پرداختند .
در این نشست تسهیل گران روستای ایدنک مشکلات وچالش های پیشروی مردم این روستا را بیان وبه آینده نگری و پیشرفت این روستا پرداخته واصغر طهماسبی مسئول اجرای طرح توان افزایی بنیاد علوی به نحوه مشارکت مردمی و تشکیل تعاونی ها و صندوقها اشاره کرد و گفت :نمودارها بیانگر میزان پیشرفت و رشد کمی و کیفی صندوقها نسبت به ماههای گذشته می باشد .

رئیس بنیاد مستضعفان
طهماسبی افزود :

تسهیل گران با آگاهی دادن به مردم اقدامات موثری را در افزایش اعضا و سهم آورده در صندوقها در سطح روستا انجام داده اند که نسبت به ماه های قبل این افزایش قابل محسوس است .
موسی برزگری مدیر عامل بنیاد علوی کشوربه منظور تقویت بالابردن میزان مشارکت افراددر تشکیل گروههای توان افزایی گفت : برای اولین بار در کشور، دو فصل اول بصورت یک جا پرداخت میگردد، خبردادو گفت :سهم آورده مردم در روستاها ی شهرستان لنده هر مقداری که در صندوقها سپرده گذاری کردند ما در قالب دو فصل زودتر پرداخت خواهیم کرد.
محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان کشور با قدردانی از حضور مردم از اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی بصورت یارانه ۱۰ درصدی به شهرستان لنده خبر داد و گفت: از مجموع وام ۱۸ درصدی پرداختی به جامعه هدف در این شهرستان ۵ درصد آن را بنیاد علوی ،۵ درصد را دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری وتنها ۸ درصد آن را خود مردم پرداخت می کنند .
وی افزود: علاوه بر تسهیلات اختصاص یافته به شهرستان لنده ۲۰۰ میلیارد ریال دیگر تسهیلات اشتغال روستایی برای استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شده است.
رئیس بنیاد مستضعفان کشور سقف تسهیلات هر طرح روستایی را دومیلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: یک فقره تسهیلات ۵ میلیارد تومانی در جهت راه اندازی اشتغالزایی اختصاص داده می شود
پایان سفر یکروزه رئیس بنیاد مستضعفان از مرکز توانبخشی بچه های آسمان در شهرستان لنده و بازدید از روند کمک های صورت گرفته و رشد قابل توجه کمی و کیفی این مرکز بود