تحقق یکی از مهمترین مطالبات مردم لنده؛

آیین كلنگ زني مركز درمان بستر شهرستان لنده+تصاویر

لنده-طرح آبادانی و پیشرفت-همزمان با سفر مهندس سعید کیا رئیس بنیاد مستضعفان کشور کار ساخت مرکز ‘بستر درمان’ یکی از مهمترین مطالبات مردم شهرستان لنده آغاز شد.

به گزارش سایت خبری لنده؛ در آیین کلنگ زنی این مرکز درمانی رئیس بنیاد مستضعفان کشور، رئیس هیات مدیره بیناد علوی، فرماندار لنده، مدیر ملی طرح آبادانی وپیشرفت این شهرستان، نماینده مردم در مجلس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویر احمد حضور داشتند.

کریمی نژاد فرماندار شهرستان لنده با اشاره به اینکه سلامت یکی از نیاز‌های اساسی بشر برای بقاء وادامه حیات انسان هااست، اظهار داشت از زمان استقرار بنیاد علوی بازوی اجرایی بنیاد مستضعفان در شهرستان لنده احداث مرکز درمانی یکی از مطالبات مهم مردم و مسئولین این شهرستان بود که بحمدلله امروز با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کلنگ زنی آن صورت گرفت.

فرماندار لنده از همکاری و همراهی همه عوامل درگیر با اجرایی شدن این مطالبه مهم از جمله رئیس بیناد مستضعفان، مدیر عامل و رئیس هیات مدیره بیناد علوی، مدیر ملی طرح آبادانی و پیشرفت لنده، نماینده مردم، رییس دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه بهداشت ودرمان لنده، نماینده مردم در مجلس و بطور ویژه از استاندار استان کهگیلویه و بویر احمد و مدیر کل جهاد کشاورزی استان و مجموعه جهاد کشاورزی لنده تقدیر کرد.

مهندس جلالی رییس هیات مدیره بیناد علوی اساس و اولویت کار بنیاد را اشتغال در راستای معیشت پایدار مردم و تلاش برای تامین  سلامت عنوان کرد.

وی گفت ؛ امروز شاهد آغاز بکار یکی از مهمترین مطالبات مردم شهرستان لنده هستیم که هم مردم و هم مسئولین این شهرستان در طول یک سال دغدغه های زیادی در حوزه سلامت داشتند.

مهندس جلالی ابراز امیدواری کرد؛ بهره برداری از این مرکز تا پایان سال انجام که انشالله تجهیز این مرکز از امروز در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار بگیرد .
مهندس جلالی در پایان از همکاری و عنایت ویژه رئیس بنیاد مستضعفان تقدیر و اعلام داشت یک دستگاه آمبولانس به این مرکز واگذار خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویر احمد نیز در این آئین افزود: پروژه مهم بستر درمانی ۱۰ تختخوابی شهرستان لنده با حمایت مالی بنیاد علوی بازوی اجرایی محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان با زیر بنای یک هزار و ۸۰ متر مربع در زمینی به وسعت ۳ هزار متر مربع کلنگ زنی احداث می‌شود.

اورنگ ایلامی با بیان اینکه این مرکز در دو طبقه احداث می‌شود، تصریح کرد: در این مرکز بستر درمانی ۴ پزشک متخصص اطفال، زنان، جراح عمومی و با بخش‌های زایمان ترکیبی، بستری بزرگسالان و خردسالان آزمایشگاه، اتاق احیاء، ماما، رادیولوژی، سنوگرافی، دندان پزشکی، بهداشت محیط حرفه‌ای، داروخانه و بخش روانشناسی وجود دارد.
وی بیان کرد: هم اکنون باید به فکر تامین و تجهیزات پزشکی و نیروی انسانی باشیم تا انشاالله بعداز اتمام کار مشکلی برای ارائه خدمات رسانی نداشته باشیم و همزمان با افتتاح ساختمان سایر تجهیزات نیز استقرار یابد.

نماینده مردم شهرستان‌های ۴ گانه کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: یکی از آرزو‌های دیرینه مردم با فرهنگ و انقلابی شهرستان لنده، داشتن مرکز جامع شبانه روزی بوده که امروز با همت بنیاد مستضعفان و دانشگاه علوم پزشکی محقق شد.

عدل هاشمی‌پور یکی از نگرانی‌های خود را تامین تجهیزات مورد نیاز برای این مرکز بعد از افتتاح ساختمان دانست و بیان کرد: انتظار می‌رود دانشگاه علوم پزشکی از هم اکنون به فکر این مهم و همچنین تامین نیروی انسانی مورد نیاز باشد.

در ادامه گزارش تصویری از آیین کلنگ زنی مرکز جامع بستر درمانی لنده را خواهید دید.