مدیر ملی طرح آبادانی و پیشرفت لنده خبر داد؛

آموزش ۳۹ رشته فنی و حرفه ای به صورت رایگان در لنده

مدیر ملی طرح پیشرفت وآبادانی لنده از انعقاد قرار داد آموزش مهارتی فی ما بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کهگیلویه و بویراحمد و بنیاد علوی با هدف توسعه آموزش های مهارتی در لنده<<دومین شهرستان انتخابی محرومیت زدایی>> از سوی این سازمان خبر داد.

سایت خبری لنده-محمد علی پور یزدانپرست در گفتگو با این پایگاه خبری گفت؛ توانمند کردن نيروي انساني و حركت به سوي توسعه پايدار زماني ميسر است كه روستائيان به حد كافي تعليم ديده و مهارت هاي متنوع و مفيد و كاربردي را فراگيرند تا به کمک اين آموزش ها تغييرات مفيدي در زندگي روستائيان ايجاد گردد .

ایشان افزود؛ در راستای توانمند کردن روستاییان لنده و بهبود شرايط زندگي آنان بنیاد علوی پیرو تفاهم نامه ای که با سازمان فنی وحرفه ای منعقد کرد اقدام به برگزاری دوره های آموزش رایگان در سطح روستاهای لنده کرد.

وی خاطر نشان کرد؛ توانمند کردن نيروي انساني و حركت به سوي توسعه پايدار زماني ميسر است كه روستائيان به حد كافي تعليم ديده و مهارت هاي متنوع و مفيد و كاربردي را فراگيرند و طي اين آموزش ها تغييرات مفيدي در زندگي روستائيان ايجاد گردد و این اصلی ترین هدف بنیاد علوی در اجرای این طرح است .

مدیر ملی طرح آبادانی و پیشرفت شهرستان لنده گفت؛ در این طرح تعداد ۱۱۵۰ نفر در ۳۹ رشته آموزش خواهند دید.

یزدان پرست با اشاره به چگونگی برگزاری این دوره ها عنوان کرد؛ به شرکت کنندگان در کلاس های آموزشی بعد از اتمام دوره ها به شرط شرکت در آزمون تخصصی هر رشته و قبولی در آزمون مربوطه مدارک معتبر از سوی سازمان فنی حرفه ای داده خواهد شد .

ایشان در پایان یاداور شد؛ بنیاد علوی با هدف توسعه مشاغل خرد در شهرستان لنده اقدام به برگزاری این دوره ها کرد و در همین راستا شرکت کنندگان می توانند از مزایای قانونی که در طرح آبادانی پیشرفت لنده پیش بینی شده است استفاده کنند.